Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 26-01-13, 13:32
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.640
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Qbrain Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν διαφωνώ, απλα τωρα, για τον επόμενο μηνα που θα το στρώνω θα παρατηρήσω τι γινετε και θα κινηθω αναλόγως

παντως τωρα μετρω με 3 θερμομετρα, 2 ψηφιακα ενα σε καθε γωνια και ενα αναλογικό στο κέντρο

μεχρι τωρα εχω διακιμανσεις 0,1-0,2 c απο γωνιά και σε γωνια και σταθερό στο κεντρο, αν δω οτι ανοιγη η ψαλιδα, θα φτιάξω ενα κοντρολερ με ardruino

το θεαμα μου ειναι τι θα γινει με το ph και κυριως με το gh, γιατι στο αλλο μου ενυδρειο εχω προβλημα με το gh

τωρα εβαλα σε μια αποχη τροφη και εριξα 7ml βακτιρια, την τροφη ποτε πρεπει να την πεταξω για να βαλω αλλη?
αν οι πετρες αφριζουν με ακουαφορτε ειναι σιγουρα ασβεστολιθικες,τα 2 φιλτρα που εχεις ειναι μικρα, εχουν ονομαστικη ισχυ 150+150=300 και το ενυδρειο σου ειναι 220 λιτρα εγω σε 125 εχω 900λιτρα ανα ωρα βεβαια εχει σχεση και η ιχθυοφορτιση αλλα δεν νομιζω να σκεφτεσαι να το κανεις μονομαχοενυδρειο!!Εγω θα αγοραζα ενα μεταχειρισμενο εξωτερικο φιλτρο να γλυτωσεις και το χωρο που σου κοβουν τα εσωτερικα,θα αποφασιζα τι ψαρια θελω να βαλω μεσα και αναλογα θα πορευομουν με τις πετρες gh kh και λοιπα.τον γαιδαρο τον εφαγες ενα 50-60$ για μεταχειρισμενο εξωτερικο φιλτρο και ολα θα ειναι κομπλε
__________________
test
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01589 seconds with 10 queries