Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 21-03-05, 02:18
Το avatar του χρήστη dim
dim Ο χρήστης dim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 375
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dim
Προεπιλογή

έχω βάλει ήδη απο σήμερα το απογευμα αρτέμιες να εκκολαφθούν. τώρα για το 50άλιτρο δεν ξέρω για τί μάλλον δεν βλέπω να ζούνε πολλά. έχουν πιάσει fungus και δεν ξέρω πόσα θα μείνουν. έριξα ένα φάρμακο μέσα της tropical το ICHTIO το οποίο είναι για ick αλλα γράφει μέσα ότι κάνει και για fungus. δεν ξέρω κατα πόσο έκανα καλά αλλα δεν μπορούσα να κάνω και κάτι άλλο. αν όλα πάνε καλά και βγούνε κάμποσα μικρά μόλις μεγαλώσουνε λίγο θα τα βάλω σε 120Λ που έχω. έτσι και αλλιώς δεν έχω και πολλά ψάρια εκεί μέσα και μπορώ να τα βάλω στα άλλα ενυδρεία που έχω. ευχαριστώ για την βοήθεια.
οι αρτέμιες απο την ώρα που θα εκκολαφθούν πόσο αντέχουν? και αν ρίχνω κάθε μέρα απο λίγα αυγά και βάζω φώς να τα μαζεύω θα έχω κάθε μέρα να ταΐζω ή πρέπει να βάλω σε δυο μέρη αρτέμιες και να έχω την μια μέρα απο την μια και την άλλη απο την άλλη?
dim έγραψε:
Παράθεση:
αν βράσω κρόκο αυγού και βάλω και λίγη βιταμίνη απο αυτές τις υγρές που πουλάνε θα μπορέσω να ταΐσω?
sot-zoeέγραψε:
Παράθεση:
Και εγω μεγαλωσα μια γεννα κριμπς ετσι και ταιζα υγρη τροφη της JBL , την σκιζανε .
. εγώ τάιζα μια γέννα απο μονομάχους με υγρή τροφή και απο τα περίπου 25 που είχαν γεννηθεί στο τέλος μείνανε 10. δεν ξέρω αν έφταιγε η τροφή για αυτό ή όχι .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01477 seconds with 11 queries