Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 18-01-13, 06:40
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Καλημερα!
Λοιπον χωρις να θελω να σας αγχωσω (λεμε τωρα) προσωπικα ειχα προσβληθει απο το Μycobacterium Μarinum....
Τοτε βεβαια-πριν 3-4 χρονια ηταν- δεν το ειχα καταλαβει περι τινος προκειται.Καποια στιγμη λοιπον έγδαρα το κεντρικο μεσο δαχτυλο του δεξιου χεριου μου σε μια βρυση αυλης η οποια ηταν επενδεδυμενη με πορολιθο.Αυτο εγινε κατα τη διαρκεια εργασιων στα τοτε ενυδρεια μου.Η πληγη που δημιουργηθηκε απο το γδαρσιμο ηταν πολυ μικρη και δεν της εδωσα σημασια παρα μονο οταν πλεον ειχε περασει πανω απο 10ημερο και ο πονος που ενιωθα ηταν λες και ειχε μεινει καποιος κοκκος απο την πετρα μεσα στο δαχτυλο.Συνεχισε να με ψιλο-απασχολει για το επομενο 8μηνο χωρις να επιδεινωνετε αλλα και δεν χανοταν το προβλημα.Πηγα λοιπον σε δερματολογο αφου πλεον ο πονος ηταν εσωτερικος μεσα στο δαχτυλο οπως ειπα λες και ειχα πετραδακι κατω απο το πετσι μου.
Εκανα το λαθος και βρεθηκα μαζι με την συζυγο στον δερματολογο.Οταν λοιπον (ουτε καν το εξετασε ο "μαγκας") ειδε το δαχτυλο μου ,η πρωτη ερωτηση ηταν αν εχω ενυδρεια........
Παγωτο εγω ......,ΕΝΥΔΡΕΙΑ ηταν η απαντηση της συζυγου, η οποια αποτελει τον μαρτυρα μου.Τοτε μου μιλησε για πρωτη φορα καποιος για το Μycobacterium Μarinum.Μου εδωσε συγκεκριμενη αντιβιωση για 3+ μηνες,καθως και μια αλοιφη.Το ολο θεμα τελειωσε μετα απο 1 χρονο περιπου.(συνολικα με απασχολησε κοντα στα 2....)
Απο ψαξιμο στο νετ την τοτε εποχη μου εμεινε οτι υπαρχει οντως προβλημα και καλα ειναι να προσεχουμε.Αποτελω ισως ιδιαιτερη-μοναδικη περιπτωση που την επαθα(αν και νομιζω αλλος ενας εχει το ιδιο θεμα που ετυχε σε μενα αλλα ας μιλησει εκεινος...)
Δε θελω να "φοβισω" κανεναν αλλα καλα ειναι να λαμβανουμε μετρα ,ποτε δεν ξερεις....
Αν κανει κανεις αναζητηση στο google θα βρει πολλες εικονες(και πληροφοριες) σχετικες.Η δικη μου περιπτωση ηταν ακριβως οπως αυτη της φωτο
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  image_gallery.gif
Εμφανίσεις:  293
Μέγεθος:  55,7 KB  
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01551 seconds with 11 queries