Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #75  
Παλιά 14-01-13, 21:59
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αιμιλία Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε νομιζω να μιλησα για τα i love ,καρδουλες και οτι αλλο εχουν "βγαλει"..Μιλησα για τα χρωματα...Οπουδηποτε εχω παει εχω δει εντονα μπλε ψαρια,ροζουλια,πορτοκαλια...Ολα αυτα ειναι βαμενα?Αν ναι τοτε μπραβο τους γιατι με εχουν ξεγελασει πληρως...
και ξαναλεω τα σκεφτεσαι απο τη ΜΕΡΙΑ σου.

Εισαι ψαγμενος σε τετοια θεματα και μπραβο σου.Και μπραβο γιατι πλεον τα εμαθα κ εγω..
Αλλα αποτι βλεπω δεν εισαι και ποολυ ενημερωμενος για τα puppy mills...BYB...

Τελοσπαντων..ας μη το συνεχισουμε γιατι βλεπω εχεις κολλησει σε αυτο...
αλλα ΟΧΙ γιατι σημερα ετρεχα σε πολλα πετ σοπ,κανεις οταν εβλεπε τα χρωματα δεν ελεγε "μα πως εγινε τωρα αυτο?" Οσους ακουσα ειπαν κοιτα τι πλακα που εχουν αυτα...
-------------------------
Για οσους ενδιαφερονται τελοσπαντων..Το ψαρι ζει ακομα τουλαχιστον,το εχω βαλει μεσα στο ενυδρειο,το νερο ειναι καπως πιο καθαρο..
Κανει τις βολτες του μεσα,απλα αρκετες ωρες ειναι κρυμενο πισω απο τα φυτα του(δε ξερω αν εχει σημασια αλλα καθεται κοντα στο φιλτρο-θερμοστατη-αεραντλια)

Επισης.σε πετ σοπ που μου προτειναν καποια μελη(και τους ευχαριστω) μου ειπαν,οπως κ οι ιδιοι, οτι το νερο σιγα σιγα θα ξεθολωσει.Αλλα μου ειπαν επισης να βαλω νιτριβεκ για να αυξησω τη βιολογια του..

Kανε αλλαγη νερου 50%, ιδιας θερμοκρασιας και με αντιχλωριο (seachem prime αν ειναι δυνατον που πιανει και αμμωνια) .
Ταισμα με μεγαλη τσιγγουνια. Ενα φυλαρακι τις πρωτες μερες και σταδιακα, αν πηγαινουν καλα τα πραγματα, αυξανεις ποσοτητα.

Νομιζα, οτι εγινε κατανοητο οτι μιλουσα για ολες τις περιπτωσεις "περιεργων" ψαριων, αφου ανεφερα πιο πανω με τα λινκ μεχρι και ψαρια-λαμπες.
ΟΚ ομως, καταλαβαμε ολοι οτι ειναι λιγο δυσκολο να καταλαβει ενας ασχετος με το χομπι, τι ειναι ικανοι να κανουν οι εμποροι στα ζωντανα για το χρημα. Καποιοι ισως, δεν θελουν ουτε να το σκεφτονται και προτιμουν να εχουν αγνοια.

Με τα puppy mills δεν ηθελα να ασχοληθω επι του παροντος, αλλα ειμαι ενημερος αρκετα χρονια και ενημερωσα κι εγω με τη σειρα μου οσο μπορουσα και τους αλλους.
Κοιτα την ημερομηνια της δημοσιευσης μου.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01749 seconds with 11 queries