Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 06-01-13, 14:35
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

τα κορυντορας οχι δεν ταιριαζουν με τα γκαπυ.η θα βαλεις ψαρια που θελουνε μαλακο νερο η ψαρια που θελουνε σκληρο.και τα δυο μαζι δεν γινεται.και εκτος αυτου,τα κορυντορας δεν ανεχονται και το αλατι που μπορει να χρειαστει να βαλεις στα ζωοτοκα.οποτε ξεχνα το.

τα cae δεν φταινε σε τιποτα.δικια σου δουλεια ειναι να διαβασεις τα προφιλ τους και να δεις αν ταιριαζουν η οχι πριν τα βαλεις

οσον αφορα την αλγη,διαβασε τα υπομνηματα στα φυτεμενα.καποια ανισσοροπια εχεις στο ενυδρειο σου η οποια ευθυνεται για την αλγη που εχεις.αν δεν βρεις την αιτια,δεν προκειται να λυσεις το προβλημα.

εκτος αυτου,κακως σε ενοχλει τοσο πολυ κατα τη γνωμη μου,προσθετει πολλα στο ενυδρειο και οχι μονο οπτικα.φυσικα και σαυτο πρεπει να υπαρχει μετρο.αν ειναι πολλη και σε ενοχλει πολυ,μπορεις με το χερι και μια τηλεκαρτα να την καθαριζεις απτο τζαμι.δε θα παθεις τιποτα.δεν χρειαζεται σωνει και καλα να εχεις καποιο αλγοφαγο.αυτα τα ζητανε εκεινοι που βαριουνται να ασχοληθουνε.και γιαυτο τα προτεινουν και οι πετσοπαδες πολυ...(κατα τη γνωμη μου παντα).

σε ενα υγειες ισορροπημενο ενυδρειο,με προσεκτικα επιλεγμενη ιχθυοσυνθεση,φυτεμα,φωτισμο,φιλτρανση,ρουτινες και συνθηκες,δεν χρειαζεται να προσθεσεις τιποτα.συντηρειται μονο του ως ενα βαθμο και ετσι προλαμβανονται τετοια προβληματα.το ποσο μεγαλος βαθμος ειναι αυτος,εξαρταται απτο ποσο θες εσυ να ασχοληθεις και να ψαχτεις

αλλα το να βαλεις αλγοφαγα και να φορτωσεις με λαθος επιλογες το ενυδρειο που εχει ηδη αρκετα λαθη,πιο πολλα προβληματα θα δημιουργησει παρα θα λυσει.αυτο που χρειαζεσαι κατα τη γνωμη μου ειναι να διορθωσεις αμεσα τα λαθη που σου εχουν επισημανει ολοι παραπανω,και να κατσεις να διαβασεις
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01517 seconds with 11 queries