Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 05-01-13, 00:05
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisvari Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου έχεις δίκιο.Κι εγώ το πρώτο πράγμα που παρατήρησα ήταν ποσο λίγο χώρο είχε για βιολογικό υλικό.Βέβαια ήδη το φούλαρα με siporax mini οπότε για αρχή νομίζω είμαι καλά.Αργότερα ή θα πάρω άλλο φίλτρο ή όπως λες θα κόψω τον άνθρακα και με κάποιο τρόπο θα βάλω κι άλλο siporax.
Βιολογικό υλικό δεν μπορείς να βάλεις αλλού εκτός από το κουτάκι που έχει. Είναι έτσι φτιαγμένο που δυστυχώς δεν σου δίνει αυτή τη δυνατότητα. Η γνώμη μου είναι το αλλάξεις με κάποιο άλλο. Πιστεύω να ξέρεις πως τα εξωτερικά δεν συγκρίνονται καν με τα εσωτερικά, οπότε δεν επεκτείνομαι. Τώρα αν θες μια άμεση και σχετικά φθηνή λύση είναι τα Elite Jet Flo. Είναι πολύ φθηνά, δυνατά φίλτρα με μεγάλους κάδους οι οποίοι είναι πολύ απλοί με αποτέλεσμα να κάνεις μέσα ότι θες. Για εμένα πάρε ένα τέτοιο και στρώσε αυτό για να μην μπλέξεις με στρωσίματα ξανά αργότερα και ταλαιπωρείς τα ψαράκια σου. Μπορείς να πάρεις επίσης το Elite Jet Flo 70 με 10€ και να το δουλεύεις παράλληλα με το U2. Να στρώσουν και τα 2 μαζί. Έτσι θα έχεις καλή κυκλοφορία και στον βυθό (θα βάλεις το U2 να δουλεύει με την κάτω εξαγωγή) αλλά και καλή ανατάραξη επιφάνειας με το Spray Bar του Elite Jet Flo 70. Στο Elite Jet Flo μπορείς να γεμίσεις τον κάδο του με βιολογικό JBL MicroMec που σου δίνει εξαιρετικά μεγάλο χώρο αποίκισης βακτηριδίων (1500 sqm/lit).
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,20052 seconds with 11 queries