Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #80  
Παλιά 02-01-13, 11:19
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
καταλαβαινω αυτο που λες για τα λιτρα που θα εχουμε διαθεσημα για ζεστο νερο. το λεω μονο και μονο για οικονομικους λογους ( μιας και τα μποιλερ ξεκινουν απο 300+ ) και επιδη το ενυδρειο θα εχει ελαχιστες απωλειες.
δηλαδη το βραδυ να πεφτει 1-1.5 βαθμο στην χειροτερη περιπτωση. οποτε την ημερα δεν θα μου το επαναφερει με το πανελ???
αν ειχαν πιο μικρα μποιλερ αρα και πιο οικονομικα δεν θα το σκεφτομουν καν.
δεν λεω οτι δεν αξιζει και οτι δεν θα μου κανει αποσβεση, απλα οι εποχες ειναι ζορικες και κοιταω οσο πιο οικονομικα....
εν το μεταξυ αν δεν δουλευει χωρις μποιλερ νομιζω οτι ευκολα παρεμβαλω μετα ενα, σωστα....???
υπαρχει μποιλερ μικρο γυρο στα 40-60 λιτρα...???
και παλι ευχαριστω για τον χρονο σου και την ζαλαδα που σου εχω προκαλεσει....

υπαρχουν κατι σκοπιανα στο εμπορια 80αρια αλλα ειναι για κλωτσες ειναι με μανδυα παλι καθετα στοιχιζουν περιπου στα 140 ευρω αλλα λιγο αερα αν σου περνει το συστημα στη φυσικη κυκλοφορια δεν θα δουλευει και μονιμα θα ψαχνεις να βρεις τι φταιει το κακο ξαναλεω δεν θα μπωρεις να το ελεγχεις ποτε θα σταματαει ποτε θα ξεκιναει αν εχει ζεστο νερο το μποιλερ μεσα η οχι γιατι αν περνει εντολη ο κυκλοφοριτης και το μποιλερ ειναι κρυο θα εχεις τα αντιθετα απο τα αναμενομενα αποτελεσματα αυτο βαλτο στο μυαλο σου.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paco Εμφάνιση μηνυμάτων
θερμοσυσταλτικο μακαρονι ισως?
καλοοο χαχαχ αλλα θα τρυπησει πολυ συντομα ελληνα πατεντα αθανατη εισαι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelios816 : 02-01-13 στις 11:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01549 seconds with 11 queries