Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 30-12-12, 13:28
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειναι πολυ πολυπλοκο σα συστημα (τουλαχιστο οπως το βλεπω εγω, αλλα ειμαι μηχανικος αυτοματισμων) αλλα σιγουρα θα χρειαστει κοντρολλερς και καλο θα ηταν κι ενα λιγο εξυπνοτερο μικροαυτοματισμο αν υπαρχει δυνατοτητα για κατι τετοιο

κοντρολερ ειναι ο διαφορικος οπως σου ειπα.

υδραυλικος σιγουρα δεν ειναι ο καταλληλος για ενα τετοιο συστημα, ομως ενας καλος ψυκτικος η ενας οποιοδσδηποτε μηχανικος δεν εχει προβλημα να το υλοποιησει (εστω αν δε θελει να ασχοληθει με τη "χαμαλοδουλεια" και την ολοκληρωσει καποιος υδραυλικος )
το θεμα ειναι να κανει ενας τη δουλεια αν ερθουν 2 πληρονονται ανεβαινη το κοστος ο πελατης by by σαν το πουλακι τσιου
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε τι τιμη το θελεις για να δουμε αν αξιζει?
εγω προσωπικα το κανω με ηλεκτρονικο Η-switch (δικης μου κατασκευης φυσικα) και δινω και ελεγχο κινησης.
Τωρα αν θες κατι απλα στατικο, σε τετοιες μικροεφαρμογες δε γνωριζω τι ετοιμο υπαρχει στο εμποριο και ποσο κοστιζει γιατι σχεδον παντα υλοποιω δικες μου σχεδιασεις (εχει χρειαστει σε αρκετες εφαρμογες να ακολουθω ηλιο η αλλα πραγματα και δεν ειναι κατι ιδιεταιρα δυσκολο)
φαντασου η ariston το δινει χοντρικη 105 ευρα μαζι με αισθητηρες .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelios816 : 30-12-12 στις 13:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01479 seconds with 10 queries