Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 15-12-12, 21:31
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν κανει θορυβο, δεν ειναι γιατι χτυπαει η φτερωτη στα τοιχωματα του θαλαμου?
Εφοσον ειναι φτιαγμενη να λειτουργει αιωρουμενη μεσα στο θαλαμο, οταν χτυπαει πανω σε αυτον, δεν φθειρεται?
Έτσι είναι αλλά πόσο μπορεί να την πιέσει μια μικρή φυσαλίδα για να την φθείρει. Ακόμη και να καταφέρει να την φθείρει κάποια στιγμή όμως τι ψυχή έχει ένα φιλτράκι των 5€-10€-15€; από το να μην έχεις καλή διάχυση εγώ το προτιμώ αυτό αν και δεν νομίζω πως θα χαλάσει η φτερωτή. Τα DIY έχουν που έχουν χάλια απόδοση (ειδικά τώρα το χειμώνα) άμα χάνουμε και λόγο διάχυσης δεν νομίζω πως αξίζει τον κόπο για όλες αυτές τις ρουτίνες. Τώρα αν μιλάμε για κανονικά συστήματα πάμε αλλού... Αλλά ακόμη και έτσι να είναι δεν θα το λυπόμουν το φιλτράκι. Βέβαια με αυτόν τον τρόπο διάχυσης αν τον εφαρμόζουμε σε κανονικά συστήματα και με μεγάλη συχνότητα (1-2φυσ/δευτ) πιθανότατα να μας παρουσιαστεί το φαινόμενο της σόδας αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία όπου μας πάει σε άλλες λύσεις. Όπως και να έχει είμαι απ' αυτούς που υποστηρίζουν αυτόν τον τρόπο διάχυσης ως έναν από τους καλύτερους.



ΥΓ. Όταν λέω φιλτράκι εννοώ κάτι σαν αυτό ή αυτό.
__________________
http://tommytomato.rockinghamgateway.com/wp-content/uploads/2008/05/fish_animated.gif
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01392 seconds with 10 queries