Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #125  
Παλιά 21-11-12, 12:25
Giwrgos5 Ο χρήστης Giwrgos5 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2012
Περιοχή: αρτεμιδα [λουτσα]
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

θελω να κανω εναν διαχωρισμο στο θεμα του ζευγαρωματος. το ζευγαρωμα των δισκων ειναι οτι φανταζετε ο καθενας που διατηρει δισκους γιατι ειναι μοναδικο. ετσι το ξεκινησα και εγω οταν ανακαλυψα ενα ζευγαρι στο ενυδρειο μου. οποιος εχει κανει λοιπον ζευγαρωμα θα γνωριζει οτι οχι δεν βγαζεις χρηματα πουλωντας τους αλλα εισαι συνεχεια μεσα οικονομικα. θα πω δυο τρια πραγματα απο τις καθημερινες ρουτινες. αλλαγη νερου σε 300λ ενυδρειο 80-90% θερμοσυφωνας να καει συνεχεια για να υπαρχει παντα ζεστο νερο. απο τροφες δεν το σηζηταω μονο η καρδια που φτιαχνω με αυτα που βαζω μεσα μου στοιχιζει περιπου στα 30ε και μου κραταει ουτε μηνα. τελευταιος λογαριασμος νερου 287ε. στις γενηστρες αλλαγη νερου καθε μερα 50% και χωρια το αντιχλωριο και το buffer και την τυρφη και τις βιταμινες και τα ιχνοστοιχεια. για φανταστητε να το κανεις αυτο για 4-5 μηνες. μην μηλαμε λοιπον για κονομα απλα αγοραζω αυτα που χρειαζομε για να τα συντηρω και να συνεχιζω την αρωστεια γιατι για αρωστεια προκειται. δεν πουσαρω ποτε κανενα ψαρι απλα τα ταιζω 3-4 φορες την ημερα. το πουσαρισμα εινα συνεχομενο ταισμα εως και 10 φορες και αλλαγη νερου και τρεις φορες την ημερα. θελετε να πουμε και για την δεη;;; οταν δουλευουν 1500w συνεχεια καταλαβαινετε τη ρευμα ερχετε.καιοταν λεμε σκληρο νερο δεν νομιζω 12-14gh και 6-7h να ειναι υπερβολη για τους δισκους. οποιος εχει ασχοληθει θα καταλαβει! δεν ειναι λοιπον ο σκοπος το μεγαλωμα και η πωληση. ειναι μια αρωστεια.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01475 seconds with 11 queries