Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 19-11-12, 22:10
Το avatar του χρήστη Konstantin79
Konstantin79 Ο χρήστης Konstantin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-07-2010
Περιοχή: Κάπου
Μηνύματα: 637
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
το ...νταν 7 ειναι οτι αθλιοτερο για οποιοδηποτε ψαρι γιατι στις μικρομεταβολες βρισκεται μια οξινο και μια αλκαλλικο, αλλα ετσι κι αλλιως τα 7ρια και τα 8ρια ειναι για Αφρικανες οχι για δισκους...
Εδω απο exreme δισκαδες ακουμε κατι τεσσαρια κι ακομα πιο κατω κι απ τους λιγοτερο καμμενους κατι πενταρια-βια εξαρια κι εσυ θες να τους χωσεις ...νταν 7 στο κεφαλι?

Να υποθεσω πως θες να βαλεις χωρις ιδιετερη εμπειρια σε μαλακο νερο και σε τετοιου ειδους ψαρια μεσα σε 200 λιτρα δισκους (που τρωνε σαν τον Οβελιξ) και μαλιστα χωρις εξοπλισμο (αντιστροφη οσμωση και τα λοιπα)...

Το να πας για τετοια ψαρια ετσι ειναι σα να αγοραζεις ελικοπτερο και να κολλας τον ελικα με logo στιγμης... που ξερεις μπορει και να αντεξει
Εγω γνωρισει ενυδρεια και με 8αρια κ τα δισκακια τους ειχαν μια χαρα αναπτυξη! Ετσι κ αλλιως το φιλτρο εχει φουλ ογκο βιολογιας για να σηκωσει τα ψαρια που θελω. Η Α/Ο αλλωστε δεν την εχω δεδομενη. Υπαρχουν αλλα τοσα ενυδρεια που δουλευουν με βρυσης χωρις καποιο προβλημα (καθε αλλο).

Η φυση απο μονη της αλλωστε ειναι αναρχη κ καθε αλλο παρα τελεια. Ποιος ειμαι εγω που θα φτιαξω το τελειο οικοσυστημα.

Παρομοιες συμβουλες ειχα κ παλιοτερα οταν σε 180λτ ειχα 6labidos και 5maingano και ολα ηταν ρολοι, χωρις μαχες κ με γεννες.

Ξερω οτι κινουμαι στα σωστα κυβικα για το πληθος ψαριων που θελω, και χωρις να ειμαι πανω απο το ενυδρειο καθε μερα. Τα ψαρια ολων των ειδων αλλωστε δεν εχουν δεδομενη την τροφη τους. Πολλες φορες κανουν κ μερες για να φανε! Ποιος ειμαι εγω λοιπον που θα τα ταιζω 10φορες την ημερα γουρουνοπουλα;;;

Θα συνεχισω το πλανο μου οπως το εχω σκεφτει, και να ειστε σιγουροι πως για το ΟΟΟΟΤΙ προκυψει (καλο/κακο) θα σας εχω ενημερους, ωστε να μαθαινουν κ οι νεοτεροι, και να μην πτοουνται οταν ακουν τη λεξη ΔΙΣΚΟΣ!!!!!
Απλο ψαρι ειναι οπως τα υπολοιπα! Ρουτινα θελει, οχι τον εξοπλισμο της ΝΑΣΑ και μια πισινα για ενυδρειο!!!!

Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας, προς το παρον! Κρατω καθετι θετικο σα γνωμονα, και στην οποιαδηποτε δυσκολια θα σας συμβουλευτω, οπως εκανα σε καθε αρχη μου!
__________________
Η έλλειψη επικοινωνιας θα είναι η αρχή του τέλους του ανθρώπινου γένους!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01532 seconds with 10 queries