Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 18-11-12, 00:31
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
συμπλήρωσα κ από αυτό το φάρμακο που ξεκίνησα σήμερα ενώ αφαίρεσα τν άνθρακα για να λειτουργήσει.
δε βλεπω και το οτι καλυτερο το να επιτειθεσαι με φαρμακα στη βιολογια που μολις μετεφερες απο ενα ενυδρειο σε ενα αλλο. Θες τακτικες μετρησεις μετα απο αυτη την "επιθεση" (ουτως η αλλως θες λογο της μετακομισης) και τα χαρτακια δειχνουν οτι θελουν, να εμπιστευεσαι μονο τα υγρα τεστ η αν σηκωνει η τσεπη σου τιποτα επαγγελματικα ηλεκτρονικα.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Macy Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακόμα, Primafix κ Melafix δεν έχουν ούτε τ pet shop που ειδικεύονται στα ενυδρεία έδω στ Rotterdam, ίσως είναι κάποιο προϊόν που δεν υπαρχει στην Ολλανδία.
(2) Μήπως γνωρίζεται κάποιο άλλο της ιδίας οικογένειας;
αν google-αρεις για diy melafix θα βρεις οδηγιες πως να το φτιαξεις μονη σου, αλλα απο τη στιγμη που δεν εχουν melafix στα ενυδρειομαγαζα υποθετω πως σα λαος προφανως θα σνομπαρουν τα βοτανα οποτε ισως δε βρεις ουτε εκχυλισμα τσαγιου που χρειαζεται για την παρασκευη του, αλλα δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις.


Παράθεση:
Πρέπει ν βάλω κ τίποτα άλλο στο ενυδρείο για να φτιάξω το νερό;
Τιποτα απολυτως. Οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερο.
Σου ξαναλεω πως δεν ειναι τα κοκτειλ σκευασματων που χρειαζεται ενα υγειες ενυδρειο αλλα σωστες συνθηκες και τιποτα περισσοτερο

Παράθεση:
Εφ'όσον βάζω φάρμακο, να αλλάζω τ νερό κάθε μερα επειδή είναι καινούριο το ενυδρείο; Γενικά πως πρέπει ν συμπεριφέρομαι στ καινούριο ενυδρείο με το άρρωστο ψάρι;
Δικοπο μαχαιρι... απλα μπορεις να αναπληρωνεις την ποσοτητα φαρμακου που χαθηκε, αν και δεν ξερω... προσωπικα δε θα αγοραζα αυτο το φαρμμακο αλλα αφου το ξεκινησες ολοκληρωσε τη θεραπεια.



Παράθεση:
Κ αυτό είναι το άρρωστο χρυσόψαρό μου, αν η εικόνα βοηθάει, πείτε μου αν ξέρεται τι θα μπορούσε να τν βοηθήσει
χμμμ... μπορεις να βγαλεις μια φωτογραφια απο πανω την ωρα που κολυμπαει?
Εχω την εντυπωση πως διακρινω κατι πραγματικα ασχημο αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Οταν το βλεπεις απο πανω τα λεπια του φαινεται να ανοιγουν στις ακρες σαν κουκουναρι μηπως η απλα αυτο φαινεται στη σταση και στη γωνια της φωτο?
Οπως και να χει απο τη φωτο δε νομιζω πως το προβλημα ειναι απλα καποιο εξωτερικο παρασσιτο
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01599 seconds with 11 queries