Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 17-11-12, 23:46
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

προσωπικα μ αρεσει ενα ενυδρειο Αμαζονιου να εχει μονο εχινοδωρους σε λευκη αμμο με σκορπιες ριζες, αλλα αυτη η στρατιωτικη παραταξη που τους τοποθετησες μου θυμισε την παρελαση του Κινεζικου στρατου
Νομιζωω αν μετακομιζαν οι δυο μεσαιοι που ειναι μπροστα λιγο (εως πολυ) πισω θα ηταν το οπτικο αποτελεσμα παρα πολυ καλυτερο, αυτο παντα συμφωνα με τα δικα μου ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ γουστα, κι οχι για να προσβαλω τη δικη σου αισθητικη.
Αν παλι σου αρεσει με τον τροπο που τα τοποθετησες περι ορεξεος...

Επισεις κατι μου φαινεται λαθος τον τροπο που τους φυτεψες...
Για να ριζωσουν καλα κοβουμε λιγο τη ριζα αν χρειαζεται (λιγο, οχι συριζα), φυτευουμε το φυτο αρκετα βαθια να καλυφθει η ριζα του και το τραβαμε ελαφρα προς τα πανω ωστε οι ριζα να αναπτυσεται μεσα στο βυθο κι οχι εξω απ αυτον.

Επισεις με τετοια ψαρια θα πρεπει να μετρας και σκληροτητες γιατι δεν πρεπει να ανεβουν πολυ, οπως επισεις θεωρω πως τα λιτρα σου και το υψος του ενυδρειου δεν ειναι και το οτι καλυτερο για σκαλαρια.
Βεβαια εχω διαβασει πως ενα πιστοποιημενο ζευγαρι μπορει να μπει σε 250 λιτρα (αν και προσωπικα το βλεπω σαν εκπτωση κατι τετοιο) αλλα και παλι τα 60 ποντακια στηλης νερου τα θελουν με τον τροπο που αναπτυσεται το σωμα τους.

Τελος εχω την εντυπωση πως βιοτοπικα τα Bolivian Ram δεν πολυταιριαζουν με τα σκαλαρια.
Ζουν μεν κι αυτα σε παραποταμους του συμπλεγματος της Αμαζονιας αλλα οχι σε ιδιες περιοχες με τα σκαλαρια και μαλλον οι ιδανικες συνθηκες για τα δυο ειδη ειναι διαφορετικες (τσεκαρε το γιατι μπορει να κανω και λαθος αλλα εχω την εντυπωση πως ζουν σε σκληροτερα νερα απο τα σκαλαρια... βεβαια απο το 7ρι ph που λες πως κρατας υποθετω πως οι σκληροτητες σου θα ειναι ιδανικοτερες γι αυτα παρα για τα σκαλαρακια)
Επισεις τσεκαρε αν κανουν για συγκατικοι για να μη βρεθεις προ εκπληξεως οταν αυτα τα δυο ειδη μεγαλωσουν
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01699 seconds with 11 queries