Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 14-11-12, 20:01
Το avatar του χρήστη nospanos
nospanos Ο χρήστης nospanos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Περιοχή: Ανατολική Αττική
Μηνύματα: 369
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο φωτο δυσκολα αναγνωριζεται, καλυτερα πεσ μας αν ειναι πορωδες ή καπως γλυστερο (οχι ακριβως αλλα τεσπα μη τραχυ).
Αν το υλικο ειναι πορωδες και τραχυ κανει για βιολογικο φιλτρο, αν οχι ειναι απλα για μηχανικο φιλτραρισμα.
Επειδή είναι κλεισμένο στο πλαστικό και οι τρυπούλες είναι πολύ μικρές, δε μπορώ να το ακουμπήσω.
Είναι σαν μικρά πετραδάκια και κάνουν τον ανάλογο ήχο όταν τα κουνάς.
Πάνω σε αυτά τα "πετραδάκια" διακρίνω "βρωμιά" (φαίνεται και στις φωτογραφίες) και δεν υπήρχε όταν έβαλα σε λειτουργία το φίλτρο για πρώτη φορά.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Α γεια σου, αυτες ειναι μετρησεις, οχι αυτες που μας εγραφες
το ενυδρειο ειναι αστρωτο (το μπολι δεν ηταν πολυ δυνατο φαινεται)
Δωστου χρονο -και αμμωνια, αλλα με ρεγουλα οχι παλι ολο το μπουκαλι... 2-3 καπακια τη μερα ειναι σουπερ για γρηγορο στρωσιμο- να στρωσει
Σας έχω γράψει αναλυτικά τις μετρήσεις της κάθε μέρας. Πάντως κι εμένα μου έκανε πολύ εντύπωση που τη μια μέρα (χθες) ήταν 1mg και σήμερα είναι 8mg.
Δεν έκανα κάτι λάθος στις οδηγίες της μέτρησης..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεις οτι δουλευει συνεχεια καλο θα ηταν να τον ενισχυσεις λιγακι.
Δε χρειαζεται να τον αντικαταστησεις με μεγαλυτερο, 2 ειναι καλυτερα απο 1 οποτε μπορεις να τον υποστηριξεις με ενα ιδιο η λιγο μικροτερο.
Αν παλι δε δουλευει και πολυ τοτε εισαι οκ
Ακριβώς, δε δουλεύει και πάρα πολύ συχνά και έχω παρατηρήσει ότι κάνει σχετικά γρήγορη άνοδο της θερμοκρασίας όταν ήταν χαμηλή (αυτό συνέβη στην πρώτη μέρα του ενυδρείου)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nospanos : 14-11-12 στις 20:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01512 seconds with 11 queries