Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 28-10-12, 15:20
bilablo Ο χρήστης bilablo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-10-2012
Περιοχή: athina
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή Γεινκές Πληροφορίες

φιλε στέλιο καταρχάς θέλω να σε ευχαριστήσω που ασχολήθηκες με την κατασκευή μου.
ναι έχεις δίκιο ούτε εμενα μου "καθετε" καλά το ψεύτικο γενικός. όσο αφορά το στρώσιμο λοιπόν..
έχω το νερό καμια δεκαρια μέρες έχω κάνει κάποιες μέτρησης αμμωνίας πριν λίγες μέρες ήταν στο 1.5 με το tetra nh3/4 το μονο που είχα κάνει ήταν να προσθέσω λίγο τροφή tpt άλλο ..
εννοείτε πως τον ανθρακα θα τον βγάλω σε καμια 20ria μέρες που πιστεύω να m έχει στρώσει και το νερό..
όσο για τα ψαρια είμαι στο ψάξιμο.. σίγουρα τροπικά πάντα στις επιλογές μου κοιτάζω σε τι νερά ζούνε ph 5.5 με 7.5 θερμοκρασίες 25 με 28 και ποσο σιμβιοσιμα είναι με τα ομοια τους η αλλα ήδη
λέω για ένα κοπάδι 10 έως 15 ατόμων "" neon tetra η Kryptopterus Bicirrhis θέλω να βάλω 4 έως 6 άτομα μέχρι 10-12 εκατοστά διαφορετικών ζωηρών χρωμάτων τύπου zebra κλπ..και για αρκετά αργότερα ένα ζευγάρι κάτω από πολύ σκέψη και μάθηση..για την ώρα όμως "ψαxνομε" με το στρώσιμο ..δεν βιάζομαι θέλω να το κάνω όσο πιο σωστό γίνετε από όλες τις άποψης και για τον άνθρωπο αλλα και για τα ψαράκια αυτά τα λιγα. (ο λόγος εγγραφης μου στο foroums είναι ότι έχω διάβαση "αρκετes και διαφορετικές άποψης από εξίσου "ψαγμενα άτομα που συντηρούν μεγάλα ενυδρεία χρονια..και θα ήταν τιμή μου να δεχτώ και τις συμβουλές τον εδώ φίλων)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01485 seconds with 10 queries