Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 24-10-12, 12:06
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Συμφωνώ σε όλα ... (και μ αρέσουν τέτοιου είδους συζητήσεις...αν και #$@#%@#% το θέμα του g81gr )

Απλά πρέπει να δούμε και την πλευρά του αρχάριου ή το νέου, ο οποίος βλέποντας σε διάφορα site τις τιμές που αφορούν θερμοκρασία, pH & σκληρότητα...επιλέγει την ψαροσύνθεση του βάσει των αλληλεπικαλύψεων που υπάρχουν

Εγώ ως αρχάριος, οφείλω να το ψάξω λίγο περισσότερο, αλλά είμαι της άποψης (και δύσκολα θα αλλάξω γνώμη) πως τα νούμερα είναι εκεί για να τα λαμβάνουμε υπόψη
Για παράδειγμα : http://www.aquatek.gr/vb/showthread....819#post705819

Ξέρεις και ξέρω δεκάδες περιπτώσεις ψαροσυνθέσεων οι οποίες κράτησαν χρόνια χωρίς να υπάρχει απόλυτη συμβατότητα των ειδών
Εκεί φυσικά υπάρχει ως ανταπάντηση : Τα είδη απλά επιβίωναν και δεν περνούσαν καλά. Δεν ξέρω όμως αν ισχύει απόλυτα κάτι τέτοιο

Για να το κλείσω : Θεωρώ πως οφείλουμε να ψάχνουμε τις συνθήκες του κάθε είδους κι αν υπάρχει αλληλεπικάλυψη στα νούμερο...θέλει λίγο ακόμη ψάξιμο ως προς την τελική απόφαση...αλλά μέχρι εκεί. Το βρίσκω δύσκολο έως αδύνατο να προσφέρω στα ψάρια μου τις απόλυτες συνθήκες που επικρατούν στη φύση
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01429 seconds with 10 queries