Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 15-10-12, 23:50
sunsity Ο χρήστης sunsity δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2012
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή πολλές απορίες!!!!!!!!!

Καλημέρα !!!!!βρήκα καταλάθος το site και πραγματικά κόλησα !!!μετά απο αρκετες ώρες διαβάσματος κατάλαβα οτι το να εχεις ενυδρείο δεν ειναι κατι απλό όπως το φανταζόμουν παλιότερα αλλα σε αποζημειώνει και σε ενθουσιάζει συνέχεια με το αποτελεσμα που δεν σε κάνει να βαριέσαι(σύμφωνα παντα με οσα βλέπω εδω μέσα)...
Στην αρχή σκεφτόμουν για κατι μεγάλο πχ 350 λιτρα (όσο μεγαλύτερο τοσο καλυτερο λέτε) αλλα επιδει ο Αντωνάκης με-μας εχει σκίσει με τις περικοπές ''κατεληξα'' σε ενα 100-120 λιτρα φυτεμένο(μεσαιων απαιτήσεων) με πολυ μικρά ψάρια (τέτρα) και αργότερα (οταν στρωσει ο βυθός) γαρίδες.Το προβλημα όμως ειναι το οικονομικό (για τα αλλα προβλήματα εχω το site και ελπίζω και τις δικέσας απαντήσεις) θα ήθελα προτάσεις για τα υλικά που χρειάζοντε για στήσιμο (τα χέρια μου πιάνουν αρκέτα για DIY ενυδρείο-καπάκι , φίλτρο ,λίπασμα) αλλα οι πληροφορίες ειναι τοσες πολλές που εχω μπερδευτεί αρκετα για το τι συμφέρει (χωρίς όμως να κανω μειώσεις στην ποιοτιτα ζωής που θα εχουν τα ψάρια και οι αλλοι οργανισμοι) να αγοράσω ή να κατασκευάσω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και τις προτάσεις σας και συγνώμη αν σας ζάλισα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01612 seconds with 11 queries