Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 16-02-05, 09:04
kangouras Ο χρήστης kangouras δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-07-2004
Μηνύματα: 153
Προεπιλογή

Δίσκο , στο σεταπ που περιγράφεις πρόσθεσε και αλλαγές νερού κάθε τρίμηνο , + 2 έξτρα λάμπες +σαμπ+ρεφιούτζιουμ + Το ποιό για την πλάκα σκίμμερ που μπορόυσα να βρώ και με περιέγραψες στο έπακρο (βέβαια απο κοράλλια μόνο κάτι κουμπιά και μανητάρια (δεν σπέρνουν , μεγαλώνουν όμως ) ά βάλε και καμιά 15αριά είδη άλγης και νάμαι , Το σκίμμερ πλέον δουλέυει μόνο όταν θα βάλω συμπλήρωμα νερού (το βοηθάει το αντιχλώριο ) , αλλα και πάλι η μούργα που βγάζει είναι πολύ λιγότερη απο την αρχή , ο βράχος γεμίζει ζωή , τα ψάρια μιάζουν να τρώνε εμολουσιον για μπογιές και ακόμα ο πορφύρας (το ποιό ευπαθές απο ελληνικά σαλιγκάρια που έχω ) απολαμβάνει το πλούσιο σε βακτηρίδια περιβάλλον , Θα μου πείς ...και οι τούφες απο την τρίχοάλγη τι δουλειά έχουν ? , ε κάπως δεν πρέπει να τραφούν και οι 50+ ερημίτες που γυρνοβολούν μέρα νύκτα ? ακόμα , μυσίδες κοπί/αμφίποδα κ.α. μοιάζει να την βρίσκουν μέσα στη τριχιά , για κακή τους τύχη όμως τα βρίσκουν με τη σειρά τους και τα ψάρια , ταίζω δύο ή τρείς φορές τηγν εβδομάδα και μόνο κατεψιγμένη τροφή , Φιλαράκια ρίχνω μόνο στο ρεφιούτζιουμ για να ταίσω με απολύματα τις καλουέρπες

Σίγουρα το ενυδρείο μου δεν έχει καμία σχέση με αυτό για το οποίο μηλαμε αλλα αν σκεφτείς ότι το έστησα με τα λεφτά που δίνει αυτός μέσα σε ένα χρόνο για αλλαγές νερού και σκεφτεί κάποιος ότι δεν είμαι ούτε γιατρός ούτε βιολόγος σαν αυτόν για να χώνω κάθε μήνα 200-300 ευρό σε ρεύμα και αλάτι και μη μου πείτε ότι υπερβάλω , μόνο για κυκλοφορία νερού , καταναλώνει πάνω απο 100βατ/ώρα ή αλλίώς 2,4 κιλοβατώρες κάθε μέρα μόνο για να κινεί το νερό , βάλε άλλες 4κιλοβατώρες για λάμπες , άλλη μία για τα περιφεριακά (λέμε τώρα ότι έχει μόνο 200βατ θερμοστάτη ) βγάζει ένα σύνολο περίπου 8 κιλοβατώρες την ημέρα ??????????????????? μα ....... το σπίτι στο οποίο μένω μαζί με άλλα τρία άτομα (που κάνουν μπάνιο τακτικά ) και με το προαναφερθέν τανκ καταναλώνει 1,6-2,2 κιλοβατώρες την ημέρα , τα σκληρά που έχει (100 όπως λέει) απο τον Τσάμπαμαν να τα παίρνει κάνουν όσο ένα αυτοκήνιτο

Δε λέω , γαμώ τα αυτοκήνιτα οι φερράρι και οι λάμπο και οι Μπουκάτι , αλλα προτιμώ να συζιτάω για αυτοκήνιτα που και βλέπω στο δρόμο και υπάρχει περίπτωση να οδηγίσω όπως VW , A ROMEO , άντε και καμία Μερσεντές σε μερικά χρόνια
Μπορεί να φένομαι μισαλόδοξος αλλα το παρόν άρθρο μόνο για οφθαλμολαγνεία προσφέρεται και όχι σαν οδηγός του καινούριου χομπίστα

Αν κατα τη γνώμη μου έχει ένα καλό η όλη ιστορία είναι οτι το εν λόγο σάιτ , εν πολύς έκανε το ριιφκάλτσουρ γνωστό σε όλο το κόσμο ( απο κει μου μπήκε και μένα η ιδέα ) και το έχει μετατρέψει σε τρέντ της εποχής
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01671 seconds with 11 queries