Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 05-10-12, 10:17
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη εχω δει που πουλανε φλοιο που μοιαζει σαν κανελα, τον εχεις δοκιμασει? ειχα την απορια αν κανει τιποτα η αν ειναι πεταμενα λεφτα κι αν θελει κανα τονο για να δουλεψει...

Τα δοκίμασα εγώ στο μονομάχο μου... Πήρα από το Waterinn τη συσκευασία της Dennerle και είναι πολύ καλά αλλά πολύ λίγα...
Έχει μέσα οχτω η δέκα ξυλάκια και κάνει γύρω στα 6 ευρώ...
Από αποτελέσματα: Ένα ξυλάκι περίπου 6 πόντους κατέβασε σε τρεις μέρες το εικοσάλιτρο στο 6,7 από 6,9... Δε θα έλεγα ότι είναι και σούπερ αλλά δε θέλεις και παραπάνω νομίζω... Βέβαια σε μεγαλύτερο ενυδρείο θελεις μισό δέντρο για ίδιο αποτέλεσμα... Στη συσκευασία λέει ότι η αναλογία είναι 15 εκατοστά ξυλάκια ανά 100 λίτρα... Βέβαια δε λέει πόσο θα πέσει το PH αλλά φαντάζομαι ότι εννοεί ότι τόσο είναι ασφαλές να βάλεις... Πάντως η ίδια η εταιρία λέει ότι χάνουν τις ιδιότητές τους μετά από 2-3 εβδομάδες και είναι ασφαλές να τα αφήσεις μέσα μετέπειτα και να αναπληρώσεις με φρέσκα.

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι τα melanoides τα λατρεύουν... Τη δεύτερη μέρα το ξύλο δε φαινόταν καθολου από τα σαλιγκαράκια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01491 seconds with 11 queries