Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 03-10-12, 19:21
Το avatar του χρήστη ignatios1993
ignatios1993 Ο χρήστης ignatios1993 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2011
Περιοχή: Νίκαια,Αμφιάλη,Πειραιάς
Μηνύματα: 257
Smile :)

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσον αφορα το ph σου το γνωριζεις πως εισαι παρα πολυ ψηλα, και απο το αλλο θεμα που ανοιξες υποθετω πως θες να το ριξεις χωρις να πας σε οσμωση...(ναι φιλε καταπα και τυρφη αυτον το μηνα.....τον αλλο βλεπουμεγια Α/Ο)
(σε αλλα μερη της Ελλαδος ειναι πολυ πιο δυσκολες οι σκληροτητες βλεπω που συγκριτικα με το παλικαρι που ελεγε πως εχει 50 gh εδω ειμαστε εφαμιλοι με τον Αμαζονιο )
(ζουγκλα εκει ζουγκλα και εδω χαχαχχαχα :P)

Σε γενικες γραμμες σε μια χαρα δρομο εισαι και δε βλεπω κατι περιεργο εκτος απο μια ενσταση για τη σκληροτητα:
Το kh πως το μετρας? μου φαινεται λιγο απιθανο να βρισκεις 11 τη στιγμη που εγω κατ ευθειαν απο τη βρυση μετραω 7-8 με 12-13 gh. Λογικα ιδιο δικτυο ειμαστε (αν και μονο η ΕΥΔΑΠ ξερει πως πανε οι σωληνωσεις της και σε τι κατασταση ειναι)
φιλε εγω υγρα για ολα...παρολαυτα χρησιμοποιω εβδομαδιαια υγρα μονο αμμονια,ph και νιτρωδη!τα υπολοιπα με στικακια!
αλλα καθε 4η βδομαδα χρησιμοποιω τα υγρα μονο!και αν δω κατι που δε μου αρεσει φυσικα παλι με υγρα sera/api
τωρα φιλε για το Kh τι να σου πω(δεν εχω μετρησει το νερο βρυσης! βλακεια μου!)? θα σου πω σιγουρα τη παρασκευη που θα αρχισω και το μαυρισμα του νερου....γιατι εχω μια υποψια
οσο για το κοπαδι με βλεπω για πολλα πολλα στο 250αρι... πιστευω καμια 50αρια θα χωραει ανετα!
__________________
Δεν γίνεται να αρέσω σε όλους !Μερικοί είστε κακόγουστοι !
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01444 seconds with 10 queries