Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 29-09-12, 08:42
g81gr Ο χρήστης g81gr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: heraclion crete
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή

Καλημέρα... Συνεχίζω το θέμα, καθώς ο oblisgr, τα φυτά τα έδωσε σε μένα που στήνω το ενυδρείο μου από την αρχή. Κράτησε μόνο το κερατόφυλο και έβαλε πλαστικά. Όπως καταλαβαίνεται τα φυτά συνέχισαν να χειροτερεύουν, θα στείλω φοτο μόλις ανοίξω το φως (είναι νωρίς ακόμα). Η anubia nana του είναι καλά, αλλά έχει κιτρινήσει λίγο στις άκρες των φύλλων. Τα άλλα δύο (αυτά που φυτεύονται) παραμένουν καφέ και λίγο άτονα.
Από μετρήσεις για την ώρα το μόνο που ξέρω είναι το ph ( 8 ). έχω υπόστρωμα άμμο ποταμίσια με χαλίκι για ενυδρείο αναμεμιγμένα, και το φως είναι 30 watt λάμπα φθορίου από τις μακρόστενες, και το ενυδρείο είναι 120 λτ. Τα φυτά με του που τα φύτεψα τους έβαλα ταμπλέτες δίπλα στις ρίζες, και έριξα και 20ml υγρό λιπάσμα και τα δύο της sera. Στο σύνολο, έχω πέρα από τα 3 του oblis, αγόρασα και άλλα δύο εύκολα φυτά, τα οποία είναι σε καλή κατάσταση. Τα φυτά είναι φυτεμένα 1 εβδομάδα, και τα καινούρια 5 μέρες. Πόσο θα κάνουν να βελτιωθούν τα φυτά του oblis???
-------------------------
Μιας και ξυμέρωσε στο ενυδρείο μου, σας στέλνω τις φώτο που έλεγα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g81gr : 29-09-12 στις 08:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01568 seconds with 11 queries