Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 26-09-12, 15:37
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιθανός να είχαν υψηλότερα ποσοστά αμμωνίας αυτά με κυρίαρχη ομάδα τα βακτήρια.
ναι πιθανων, δε δινει περεταιρω στοιχεια...


Παράθεση:
Στα θαλασσινά ήταν πιο ανάμεικτα τα αποτελέσματα.
το ειδα αλλα εκει μπορει να παιζουν ρολο πολλοι περισσοτεροι παραγοντες, και εχω την εντυπωση -μπορει να ειμαι και λαθος αλλα διαισθητικα πιο πολυ αυτο μου βγαινει- πως για θαλασσινο νερο ακομα δεν ξερουμε και πολλα πραγματα και πως ειμαστε σε νηπιακο σταδιο (εκει παιζουν και βαθη, πιεσεις κτλ που σε ενα ποταμι η μια λιμνη δεν ειναι τοσο μεγαλα)



Παράθεση:
Απλά αγνοούσαμε αυτό το κομμάτι. Έχουν αλλάξει και οι τεχνικές ανίχνευσης αρκετά...
Αυτο το θεωρω λιγο παραδοξο...
Δεν ειμαι βιολογος βεβαια ουτε θυμαμαι να ημουν απο τους πρωτους στη βιολογια αλλα απ οσο μπορω να καταλαβω αν καποιο εργαστηριο κανει καλλιεργεια των βακτηριων (η οποιων αλλων οργανισμων) που "τρωνε" αμμωνια δινοντας τους την καταλληλη "τροφη" μετα μπορει να ανιχνευσει τι οργανισμοι ειναι αυτοι που αναπτυσονται πιο πολυ σε τετοιο περιβαλλον.
Ισως επειδη δεν εχω σχεση με το αθλημα να το βλεπω πολυ απλο, αλλα καπως ετσι το φανταζομαι...
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01437 seconds with 10 queries