Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 22-09-12, 17:23
Το avatar του χρήστη evina
evina Ο χρήστης evina δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-11-2011
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 378
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων


στην τελευταια ερωτηση σου δεν μπορω να σου απαντησω γιατι δεν το εχω δοκιμασει.το ph στο ποσιμο νερο που θα παιρνεις απτο τελικο σταδιο λογικα θαναι λιγο πεσμενο,αφου θαχουν αφαιρεθει ολες οι διαλυμενες στο νερο ουσιες και τα αερια που περιεχει οταν βγαινει απτη βρυση.ομως το Ph μπορει να αυξομειωνεται απο διαφορους παραγοντες.(σωληνωσεις,αναλογα την εποχη κλπ)δεν το εχω δοκιμασει ομως οποτε θα σου πω ψεματα οτι και να σου πω.εγω οσο ειχα την οσμωση δεν προλαβα να τη βαλω στη βρυση για να φιλτραρω και το νερο που πινουμε.(κακως δεν το εκανα)αλλα υπαρχουνε πολλοι εδω μεσα που χρησιμοποιουνε ΑΟ για ποσιμο και για το ενυδρειο.δε θα κανεις κατι καινουριο δηλαδη,οποτε μη σε ανησυχει αυτο
kgf σε ευχαριστω παρα μα παρα πολυ--ολους δηλαδη σας ευχαριστω--!τη Δευτερα θα παω στην water waves και θα ενημερωσω!!τελικα το κακο ξεκιναει απ το νερο που πινω και οχι απ τις λαβες,τις πετρες και τα ξυλα..οταν ξεκινησα το ποστ δεν περιμενα πως θα καταληξω στην οσμωση,στα φιλτρα κτλ..αλλα δεν πειραζει..αν δεν ειχα ενυδρειο ισως να μην ειχα καταλαβει και τι επινα..μου στοιχησε η απωλεια του 1ου ψαριου (ηταν και το πρωτο μου..) αλλα τελικα το ενυδρειο ειναι και ενας δεικτης για πολλα!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01371 seconds with 10 queries