Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 19-09-12, 11:28
TinTin Ο χρήστης TinTin δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-08-2012
Περιοχή: Ηλιούπολη
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Γεια σας και πάλι! Το αντιχλώριο που χρησιμοποιώ είναι το Sera Toxivec.
Θα πάρω αυτό που λες όταν μου τελειώσει...
Επίσης παιδιά, τα τεστ ήταν ληγμένα!! Μας τα είχαν δώσει μαζί με το ενυδρείο, αλλά δεν ήξερα ότι λήγουν . Μάλιστα, θυμόμαστε πέρσι που μας το έδωσαν, όταν γεμίσαμε νερό, το στρώσαμε και έπειτα βάλαμε τα ψάρια, έδειξε εξαρχής παρόμοιες μετρήσεις (πχ το ίδιο pH και τέτοια ψηλή αμμωνία, πράγμα αδύνατο για ενυδρείο χωρίς ψάρια, σωστά;!). Λύθηκε το μυστήριο κάπως;;
Το τεστ των νιτρικών που μόλις έκανα είμαι μάλλον σίγουρη ότι είναι σωστό, γιατί λήγει το 2014. Έδειξε μεταξύ 15 και 20 mg/lt. Τι σημαίνει αυτό;; Περάσαμε το τεστ;

Θα φύγω Πέμπτη ως Κυριακή, αν ταϊσω τα ψάρια Πέμπτη πρωί και Κυριακή βράδυ πειράζει να τα αφήσω ατάιστα Παρασκευή και Σάββατο; Και τα μωρά εκτός γεννήστρας; Ανυπομονώ για τις απαντήσεις σας!
Παρεμπιπτοντως χαρηκα, με λένε Αντιγόνη
-------------------------
Υγ. θα ανεβασω τη στάθμη, απλώς το φοβόμουν να φτανει πολύ κοντά στις λάμπες !
Και επίσης έχω δυο ρίζες ενυδρειακές, μεγάλες, θα βάλω τη μια και θα δέσω πάνω της τα φυτά που μου προτείνετε. Ελπίζω έτσι να πέσουν τα νιτρικά (αν είναι πολύ ψηλά-εσείς θα μου πείτε) και θα κάνω αλλαγές ανά εβδομάδα στο νερό.
Έχω και αεραντλία, θα βάλω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TinTin : 19-09-12 στις 11:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01407 seconds with 11 queries