Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 14-09-12, 20:06
lionor Ο χρήστης lionor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 574
Προεπιλογή

Ερωτηση: παω λοιπον και βλεπω το ενυδρειο, ωραιο λεω ειναι, φυσικα δεν ξερω αν πρεπει κατι να προσεξω, μην εχοντας καμια εμπειρια στο θεμα, το παρω σπιτι το γεμισω νερο και αρχιζει να χανει. Τι κανω τοτε; (δεν μιλω για την συγκεκριμενη αγγελια, γενικα το λεω)
1) Oταν λεω 'απλο' εννοω οσο πιο ΄μικρο΄ γινεται, ειδες μια ψαρουκλα που εχει μεσα σε αυτο το ενυδρειο;
2) Σαν καινουργιο φαινοταν, αλλα δεν μπορουμε αυτο να το ξερουμε και στα σιγουρα ε; Για φιλτρο δεν αναφερει πουθενα, αν ειναι ετσι υπολογισε κανα 130αρι το λιγοτερο. Αν ηταν να το 'φανε΄γιατι δεν το εχουν κανει εδω και 10 μερες που ισχυει η αγγελια;
3) για τις αλλαγες νερου, νομιζω οτι ισχυει ενα 30% περιπου. Δεν διαβασα ποτε αν αυτο το 30% αλλαζει απο ενυδρειο σε ενυδρειο. Τις αλλαγες δεν τις κανουμε και για να κρατησουμε χαμηλα τα νιτρικα;
4)Η αποθηκευση νερου παλι ισως να ειναι προβλημα. Θερμοσιφωνα εχω ηλιακο, που τον χειμωνα το νερο ειναι παγος. Εκτος κι αν πρεπει να τον αναβω...
Σαφως και δεν λεω οτι η αγγελια, μπορει πραγματικα να ειναι μια πολυ καλη περιπτωση. Για καποιον ομως που εχει μια σχετικη εμπειρια, οχι για μενα παντως. Και δεν νομιζω να παρει καποιος αυτο το ενυδρειο για να βαλει μεσα 2 χρυσοψαρα...
Σε ευχαριστω πολυ, ειδικα εσενα Σπυρο, εχεις ασχοληθει μαζι μου απο την αρχη με απειρα post, αλλα και αλλα παιδια που με εχουν βοηθησει πολυ ως τωρα.

Ημουν ετοιμος αυριο (απο τα ελαχιστα Σαββατα που εχω ελευθερα) να παω να κλεισω την αγορα, αλλα μαλλον θα το αφησω οριστικα.
Εχω αλλη 'λογικη' και 'σκεψη', πολυ πιθανον να ειναι λαθος, αλλα οταν περιμενω εκτος απο συμβουλες και καποια 'ενθαρρυνση' αλλα αντ αυτου εισπραττω αλλα πραγματα, σαν να ειμαι εγω ο 'φταιχτης' τοτε οσο να ναι, αποθαρρυνομαι....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01518 seconds with 11 queries