Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 06-09-12, 23:34
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chris82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άλλος ο λόγος του στησίματος ενός display ενυδρείου και αλλος ο λόγος ενός bare bottom.μα κιεγω αυτο λεω,οτι σε ενα Bare bottom ο μονος κερδισμενος ειναι ο ιδιοκτητης ενω στην αλλη περιπτωση κερδιζει και το ψαρι συνθηκες διαβιωσης που δεν θυμιζουν καραντινα.... δε νομιζω οτι δε μπορει να υπαρξει η απαραιτητη καθαριοτητα σε Display ενυδρειο,απλα βολευει τους περισσοτερους το barebottom.κατα το ιδιο σκεπτικο,θα μπορουσα κιεγω να παρω ενα motoro και να το κρατησω στη μπανιερα

Αν θεωρείς ότι ένα ενυδρείο με βυθό(άμμο,χαλίκι) προσφέρει καλύτερη υγιεινή από έναν άδειο, δεν έχεις από το να το δοκιμάσεις.
Όση σκούπα και να κάνεις σε ένα display ενυδρείο δεν θα έχεις ποτε την καθαριότητα του γυμνού! ακριβως!...

Η αφαίρεση οργανικών από το νερό του ενυδρείου δεν έχει να κάνει με την υγιεινή του ενυδρείου.σε αυτο φιλε μου θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω καθετα.

Για να το θέσω πιο απλά..
σε ένα γυμνό ενυδρείο μπορείς άνετα και εύκολα μόλις χέσουν τα ψάρια σου να τραβήξεις απλά καζανάκι και να τα εξαφανίσεις από εκεί..
σε ένα display μπορείς;;αρα τι μου λες? οτι τα ψαρια αυτα κρατουνται ετσι ωστε ο ιδιοκτητης να διευκολυνεται στη συντηρηση...


Τι εννοείς 'νεκρό περιβάλλον';;
βλεπεις εκει μεσα αλλη ζωη εκτος απο τα ψαρια?μπορεις να τα παρομοιασεις καλλιστα με δειγματα ψαριων σε γυαλες με χλωροφορμιο στα ραφια/αρχεια μουσειων.μονο που ετουτα εδω ειναι ζωντανα.μπορει να ακουγεται τραβηγμενο το παραδειγμα αλλα δεν ειναι και τοσο...
δε λεω φυσικα οτι ολοι οι ανθρωποι που τα κρατανε ετσι δεν ενδιαφερονται για τα ψαρια τους,αλλα μηπως κατι ειναι "στραβο"?στο κατω κατω αν θελουμε ευκολια δεν το κραταμε καθολου και ξεμπερδευουμε....δεν ξερω,αν κανω λαθος πεστε μου εσεις τη γνωμη σας
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01728 seconds with 11 queries