Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 02-02-05, 18:03
Konstantinos Ο χρήστης Konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-01-2005
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

1. Υπερδοσολογία αντιχλωρίου και σοκ λόγω απότομης αλλαγής νερού, μπορούν να δικαιολογήσουν τέτοιες συμπεριφορές : μαζεμένα πτερύγια, κάθισμα στον πυθμένα, σύγχυση, νευρικές κινήσεις ;

2. Από όρξη τίποτα άλλο, πω πω πω

3. Φυτά υπάρχουν, πλαστικά όμως γιατί κανονικά φυτά θα τα έτρωγαν. Τα χρυσόψαρα από όσο ξέρω είναι παμφάγα

4. Τελικά είχα κάνει λάθος, 22 βαθμούς είχα, όχι 15

5. Τεστ NH3/4, NO2, NO3 δεν έκανα ακόμη, με τόσες αλαγές νερού όμως τι αμμωνία να έχει μείνει.....

6.Γλύφτες δεν ξέρω τι έχω, είναι οι κλασσικοί μου είπαν που μεγαλώνουν μέχρι 5-6 εκατοστα΄, σουν σκουληκάκια είναι

7. Το θόλωμα είναι λευκό, δεν νομίζω να είναι άλγος, φοβάμαι πως έχει δημιουργηθεί από τα καθαριστικά φάρμακα(ACCU CLEAR της AQUARIUM PHARMACEUTICALS,EASY BALANCE της TERA AQUA ,CRISTAL DISINFENCTANT AND CLARIFICATION AGANET FOR ELIMINATING BIOLOGICAL CLOUDNESS OF WATEER της TROPICAL κ.λπ.)
__________________
Τις τελευταίες μέρες τα χρυσόψαρά μου παρουσιάζουν μια άκρως περίεργη συμπεριφορά. Είτε παραμένουν ακίνητα σχεδόν, αρκετή ώρα στον βυθό του ενυδρείου, είτε με μια κλίση του σώματος προς την επιφάνεια του νερού. Ξαφνικά και χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο, δείχνουν σαν να τρελαίνονται πότε-πότε, και επιδεικνύουν σημαντική κινητικότητα, λες και τα χτύπησε ηλεκτρικό ρεύμα, και μετά πάλι, ξανά αδράνεια όπως πριν. Συμπτώματα:μαζεμένα πτερύγια, κάθισμα στον πυθμένα, σύγχυση, νευρικές κινήσεις, ανορεξία . Ανησυχώ ιδιαίτερα.. Μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να με συμβουλέψετε και να με βοηθήσετε ;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01544 seconds with 11 queries