Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 25-08-12, 21:23
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greeknick Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα συγκεκριμένα φίλτρα ξέρουμε αν έχουν υποδοχή για να βάλω λίγη τύρφη μέσα να μαλακώσει λίγο το νερό της Θεσσαλονίκης; Ή θα πρέπει να ακολουθώ διαδικασία κουβά με τύρφη, κυκλοφορητή, 2 μέρες αναμονής κλπ;

καλυτερα να προετοιμαζεις το νερο ωστε να μην εχεις σκαμπανεβασματα στις αλλαγες.
Προσωπικα εχω και σε βαρελι και στο φιλτρο τυρφη, αλλα τα "φιλτρακια" μου ειναι λιγο κτηνακια και δε με νοιαζει να χαλασω χωρο για την τυρφη
Αν πας σε εσωτερικο καλυτερα εκμεταλευσου το χωρο για βιολογικο υλικο κι οχι για τυρφη
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλα εκανες και ειπες την αποψη σου, γιαυτο ειμαστε εδω.

Για να καταλαβω ρωταω με βαση πιο σκεπτικο ειπες το παραπανω.

θα πρεπει να ανοιξω νεο θεμα (υποσχομαι να το κανω εντος των ημερων) σχετικα με αλλα πραγματα που εχω δει που εχουν να κανου με το μεγεθος του φιλτρου, και τα συμπερασματα ακομα δεν εχουν ολοκληρωθει (σε 50ρια εχω στο ενα 3-4 λιτρα φιλτρο, σε αλλο παλι τοσο + ενα sump 12 λιτρα και στο 80ρι 5-6 ενω θελω να φτασω για να ολοκληρωσω αυτο που θελω να δω τα 30-40 λιτρα φιλτρανσης ) δεν εχω ακομα ολοκληρωσει και αν πετυχει θελω να γραψω και σχετικο αρθρο, αλλα δε με εμποδιζει τιποτα να γραψω τα μεχρι τωρα συμπερασματα μου
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick74 : 25-08-12 στις 21:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01502 seconds with 11 queries