Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 25-08-12, 20:40
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Το 2040 δεν θα εχει χωρο πιστευω για να βαλεις και τυρφη μεσα που να επαρκει για αυτα τα λιτρα (θα το δω ομως σε φιλο μου που το εχει και θα σου πω για πιο σιγουρα). Στο 2041 (παλι φθηνο) ειναι πιο μεγαλο και θα χωραει οσο βιολογικο υλικο χρειαζεται ο μονομαχος αλλα και μια ποσοτητα τυρφης. Πιστευω οτι και με το 2041 θα ειναι ενταξει ο μονομαχος σου απο θεμα ροης (στο πιο αργο εννοειται η ροη).
Αλλα θα πρεπει οντως να προσεξεις να εχεις καπακι μην πηδηξει, οποτε θα πρεπει να σκεφτεις και πως θα το κανεις.

Μπορεις καλλιστα να προετοιμαζεις και το νερο σου στο βαρελι με τυρφη απο το να την εχεις στο φιλτρο του ενυδρειου, απλα χρειαζεσαι και ενα φιλτρο παραπανω.

Προσωπικα θα προτιμουσα το 2040 ή ενα μικρο εσωτερικο για το ενυδρειο σου με μονομαχο και την τυρφη σε βαρελι με αλλο φιλτρο.

Εδω το 2040 με την ροη στο τερμα. (καποια στιγμη το γυριζει και στο αργο)

Σπυρο siporax mini να βαλει για βιολογικο υλικο στο φιλτρο αμα βρει (που βγαινουν ετοιμα και σε δυχτακι)? Και αν ναι, ποσα να παρει για εναν μονομαχο, ωστε να υπολογισω εγω μετα στο 2040 του φιλου μου αν χωραει και την αναλογη ποσοτητα τυρφης για τα λιτρα το 2040?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01401 seconds with 11 queries