Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 23-08-12, 15:13
Το avatar του χρήστη nancy_gr
nancy_gr Ο χρήστης nancy_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2012
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Μάλιστα παιδιά, βλέπω λίγο ότι οι απόψεις σας διίστανται σχετικά με το τι μπορώ να βάλω μέσα ακόμα και αν μπαίνουν τα γκάπυ ή όχι..... Εντάξει, ξέρω ότι το ενυδρείο μου δεν είναι αρκετά μεγάλο... αλλά ακόμα και ένα ψάρι σε 40lt ενυδρείο κάνει το ενυδρείο να φαίνεται άδειο.... και αν δεν κάνω λάθος τα περισσότερα ψάρια είναι κοινωνικά.
Τέλος πάντων, συνδυάζοντας τις δικές σας συμβουλές και με τις γνώσεις που θα προσπαθήσω να απορροφήσω από μόνη μου θα προσπαθήσω να διορθώσω τα λάθη του ενυδρείου μου.
Ευχαριστώ και πάλι.....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
Νανσυ τα λιτρα σου ειναι πολυ λιγα για τα συγκεκριμενα ψαρια , τωρα ολα καλα μετα απο καπιο διαστημα ομως θα δεις οτι θα αρχισουν τα προβληματα , πολλοι προσπαθησαν να κρατησουν χρυσοψαρα σε λιγα λιτρα , οι 8 στους 10 ειχαν προβληματα και τελικα τα εχασαν.
Θα να χειροτερα για σενα να τα δεις στο μελλον αρωστα και στο τελος .....
Καλα και ωραια στα λεει ο pet shop ( υποψιαζομαι ποιος ειναι ... , αν ναι ... παλι καλα που δεν σου πρότεινε δισκους να βαλεις στο 40 λιτρο )

Ομορφο μεν οπως το εχεις φτιαξει , αλλα καλυτερα να πηγενες σε κατι μεγαλυτερο αν θες να φιλοξενησεις καπως μεγαλουτσικα ψαρακια και να το κανεις πιο φυσικο με κανονικη λευκη αμμο κ.α.
καλο ειναι να βαλεις και μια αεραντλια να βγαζει μπουρμπουλιθρες , οξυγονώνεται το νερο και ειναι καλυτερο για τα ψαρακια.
Αλλιως οπως ειπε ο φιλος παραπανω μπορεις να βαλεις γκαπυ στο 40λιτρο με red chery , ενα δυο γατοψαρακια να καθαριζουν και τιποτε αλλο.



Κάποια στιγμή αυτό εχω σκοπό να κάνω.... να το φτιάξω πιο φυσικο....
Το νερό οξυγονώνεται από το ίδιο το φίλτρο που έχω αγοράσει. Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και ναι μαλλον καλά υποψιάζεσαι δεν εχουμε και πολλους πετ σοπαδες στην Πατρα....χαχαχα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nancy_gr : 23-08-12 στις 15:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01515 seconds with 11 queries