Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 17-08-12, 22:04
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από silve992 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι το μπουκαλάκι 10% γράφει. Που βρήκες εσύ 30%; Μου είπαν ότι το ανώτερο που κυκλοφορεί είναι 25%, απαγορεύεται παραπάνω...
Απο το φαρμακειο, αν το ειχα παρει απο χημικαδικα θα ηταν σε ποσοτητα λιτρου.
Δεν παιζει βεβαια κανενα ρολο, απλα οσο πιο δυνατη τοσο πιο λιγο ριχνουμε



Παράθεση:
Μήπως έχεις αυτό το stick που παίρνουν και στη θάλασσα για τα τσιμπήματα; Μπορεί να λέω βλακείες αλλά μου φαίνεται λίγο παράξενο με τα όσα μου είπαν.
οχι δεν εχω στικ απλο μπουκαλακι...
Τωρα αν μου το φτιαξαν επι τοπου και μου δωσαν χαμηλης αραιωσης οπως το αγοραζουν οι ιδιοι δεν το ξερω. Πιθανων γιατι η φαρμακοποιος ηξερε γιατι το θελω, και γωριζει οτι δεν εχω θεμα με τη χρηση διαφορων χημικων πολυ πιο καυστικων απο την αμμωνια.
Παράθεση:
Επίσης αυτό που μου έδωσαν δε βγάζει σταγόνες αλλά το παίρνω εγώ με μια σύριγγα...
Δεν παιζει και μεγαλο ρολο, και να σου πω ενα "μυστικο", ουτε το να κρατησεις 3 η 4 ppm παιζει τοσο σοβαρο ρολο (εγω πχ κραταω καπου 7-8 και σε ολη τη διαρκεια του στρωσιματος παιρνω ελαχιστες μετρησεις. Βεβαια στο πρωτο που εστρωσα ετσι τηρουσα τις οδηγιες ευλαβικα) απλα μην την εχεις χαμηλα γιατι το πλεονεκτημα της μεθοδου ειναι ακριβως οτι φτιαχνει πολυ βιολογια και το θελουμε αυτο. Επισεις μην την πας και στα υψη γιατι θα αργησει να στρωσει, και δεν εχει και πολυ νοημα αφου στο τελος θα επιζησει η βιολογια αναλογα με την ιχθυοφορτωση
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 11 queries