Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 16-08-12, 23:40
Το avatar του χρήστη piranhas2
piranhas2 Ο χρήστης piranhas2 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-10-2007
Περιοχή: θεσ/νικη Ευοσμος
Μηνύματα: 225
Προεπιλογή

παιδια ασχολουμε αρκετα με το χομπυ και κυριος με πιρανχα εχουν περασει αρκετα απο τα χερια μου μικρα μεγαλα ΔΕΝ ΤΑΙΣΑ ΠΟΤΕ ΖΩΝΤΑΝΟ και τα ψαρια μου ηταν μια χαρα και τσαμπουκαδες κανανε και τα παντα ΑΛΛΑ σε ψαρια πο λεει ο Αλεκος που ακομα δεν ξερουμε τιποτα(ενηλικα HYDROLYCOS-GATF υπαρχουν απιροελχιστα σε ενυδρεια τερατα) εχουνε 1 με 2 χρονια το πολυ που παίζουνε στη ελληνικη αγορα τα ζωντανα ειναι μονοδρομος για αυτα τα ψαρια ειτε μας αρεσει ειτε οχι εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει για αυτο δεν εχω παρει κιολας
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Predator..Steven Εμφάνιση μηνυμάτων
Να πω και εγω με τη σειρα μου οτι ενας θηρευτης εχει ελαχιστες πιθανοτητες να πληγωθει ακομα και απο ενα αρρωστο ψαρι...
Το ικ για παραδειγμα που ειναι συχνη ασθενεια...
Νομιζετε στον αμαζονιο δεν παθαινουν?
Θηρευτες οπως μεγαλα ψαρια παραδειγμα καποια channa,piranha και αλλα τετοια ειδη τα τρωνε...
Το θεμα ειναι οτι ο θηρευτης θα τα χωνεψει...
Εδω χωνευουν τα κοκκαλα...Το βακτηριο θα το χωνεψουν πολυ ευκολοτερα...
Ελπιζω να καταλαβαινετε τι λεω...

Σχετικα με το ζωντανο ταισμα...
Δεν ξερω τι να πω...
Παντως σε καθε περιπτωση ζωντανου ταισματος πρεπει να σεβομαστε το πλασμα αυτο το οποιο χανει τη ζωη του για να τραφει το ψαρι μας...

τα αγρια ψαρια ζουνε στον αμαζονιο και σε τελειες παραμετρους νερου στο ενυδρειο μας μπορει να σου πεθανει απο ενα αρωστο χρυσοψαρο η απο το στρες μην συνγκρινεις το επιπεδο ζωης στο αμαζονιο με αυτο του ενυδρειου.

ακομα και αυτοι που ταιζουν ζωντανα δεν ταιζουν χρησοψαρα και gupis αλλα τετρα και τα σχετικα.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη piranhas2 : 16-08-12 στις 23:40 Αιτία: Automerged Doublepost
 
Page generated in 0,10044 seconds with 11 queries