Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 16-08-12, 22:14
ΜΠΟΥΜΠΟΥ Ο χρήστης ΜΠΟΥΜΠΟΥ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2012
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Να σας πω την αληθεια καιρο ηθελα να παρω ενα ζωακι και βασικα παντα μου αρεζαν ολα τα ζωα και ειχα αρκετα. οποτε στα γεννεθλια μου,μου πηρε τη μπουμπου μου ως δωρο το αγορι μου. βρεθηκα ξαφνικα με την μικρη μου και χωρισ να ξερω πολλα πραγματα. το pet shop στο οποιο μου το πηρε μας εδωσε ενα ειδοσ πριονιδι η ροκανιδι δεν ξερω ακριβως τι, σας φλουδιτσες μαλακιες μπεζ, για να τισ βαζουμε κατω σε ολο το κλουβι και να το αλλαζουμε καθε 4 μερες,δεν ειπε ρατσα, 3 μηνων, τροφη μας εδωσε χυμα 2 ευρω το κιλο, και ειπε οτι δεν εχει ασθενιες και δεν θελει τιποτα αλλο. το πηγα παρολαυτα σε εναν κτηνιατρο καλο που ξερω και μου ειπε οτι δεν μπορει να το εξετασει και να το πιασει καν γιατι μπορει να φοβηθει και να πεθανει. και οτι οταν εγω μπορω να το πιασω καλα χωρισ να χτυπιεται να ξαναπαω ωστε να το κραταω εγω. αλλα δεν μαφηνε στην αρχη να το πιανω με τιποτα.τωρα μετα απο ενα μηνα περιπου μπορω το παιρνω αγκαλια αλλα δεν μαφηνει με τιποτα να το ακουμπησω τα ποδαρακια. πως ο κτηνιατρος θα του κοψει τα νυχακια του που ειναι μεγαλα και γλυστραει?πως θα το κανει 2 εμβολια που μας ειπε οτι πρεπει για το συναχι? και μας ειπε και για μια αλοιφη καθε 3 μηνο για παρασιτα . τι αλλο χρειαζεται περα απο αυτα να του κανει ο κτηνιατροσ?και τι να κανω που ακομα δεν καθεται τοσο ηρεμο στα χερια μου?ο καιρος περναει και ανησυχω για την υγεια της. τι μαρκα τροφης μου προτεινεται? ο κτηνιατροσ το μονο που ειπε ειναι να μην εμπιστευομαι το ιντερνετ για πληροφοριες και ειδικα τα pet shop. γιαυτο ρωταω εδω εσας που εχετε κουνελακια και τα εχετε περασει και θα ξερετε .
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01461 seconds with 10 queries