Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 16-07-12, 11:18
fumantsu Ο χρήστης fumantsu δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Πρώτα απ' όλα σέβομαι και δέχομαι την γνώμη του καθενός και ειδικά απο άτομα που ξέρουν πολλά παραπάνω απο εμένα. Απλά παραμένει και η δικιά μου άποψη και ιδέα στο τι πράττω.

Σχετικά με ξύλα, εταιρείες κλπ ακριβώς αυτό. Η κάθε εταιρεία πουλάει ότι νομίζει οτι θα τις φέρει έσοδα και δεν τις προσκυνάμε για το κάθε τί. Είναι επιλογή μας. Και αυτό ισχύει για όλα τα πράγματα γενικά και όχι μόνο σε ενυδρειακά.

Απ' ότι ξήλα είδα σε pet shop κανένα δεν μου άρεσε για το ενυδρείο μου. Πολύ μικρά όλα και έπρεπε να πάρω πολλά. Βρήκα στο ποτάμι ένα αρκετά μεγάλο. Θα το βάλω σε λεκάνι και στον ήλιο για αρχή να βγάλει ότι είναι να βγάλει με αλλαγές νερού, θα του βάλω και καυτό νερό να το ψιλο βράσο και βλέπουμε.

Εργαλεία υπάρχουν κλπ απλά θα προτιμούσα δύο κομμάτια αλλουμινίου για να κάνουν πιο στιβαρή την κατασκευή, γιατί υπολογίζω να βάλω κάπου στους 5 ανεμιστήρες και είναι αρκετό το βάρος, συν την ταλάντωση που θα δέχονται όταν θα είναι στο 100% οι στροφές τους (αργότερα ίσως βάλω πιο δυνατούς).
Τα καλώδια θα καλυφθούν με θερμοσυστελόμενο όλα και όχι σε αυτοκόλητο κανάλι. Με την υγρασία το κανάλι μπορεί να ξεκολήσει ενώ θερμοσυστελώμενο και tie wrap δεν φεύγουν και δεν πάνε πουθενά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01370 seconds with 11 queries