Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 13-07-12, 12:45
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Anna10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γειά σας. Αν και έχω ζήσει το περισσότερο της ζωής μου με σκυλάκια, ποτέ δεν είχα labrador λόγω περιορισμένου χώρου.Με όποιον είχα μιλήσει που ζούσε με labrador έλεγε τα καλύτερα για τον χαρακτήρα τους.Είναι πανέξυπνα,υπάκουα και μαθαίνουν πολύ γρήγορα γι' αυτό και χρησιμοποιούνται για σκυλιά οδηγούς τυφλών.Με τα παιδιά τα πάει θαυμάσια και συστήνεται αυτή η ράτσα όταν υπάρχουν στην οικογένεια που θα το υιοθετήσει.Πιθανότατα όλα αυτά να τα έχεις διαβάσει γιατί είναι τα γενικά της ράτσας.Όπως σου είπαν και οι άλλοι συνχομπίστες θα πρέπει να του αφιερώσεις πολλές ώρες στην εκπαίδευσή του ιδίως τον πρώτο 1.5 χρόνο της ζωής του που διαμορφώνει τον χαρακτήρα του και να του επισημαίνεις πάντα ότι δεν σου αρέσει που κάνει.Πίστεψέ με είναι σαν μικρά παιδιά οπότε θα προστεθεί και ένα ακόμα στην οικογένειά σου.Για να το αγοράσεις προτείνω να το πάρεις από κάπου που θα δεις και τους γονείς του γιατί συνήθως παίρνουν και τον χαρακτήρα τους, όχι πάντα βέβαια.Αλλιώς πολλές ερωτήσεις για τον δικό του σαν κουτάβι τον οποίο ούτως ή άλλως θα αλλάξει εν μέρη.Νομίζω ότι τα βασικά τα λένε τα βιβλία και οι ιδιοκτήτες της ράτσας αλλά το κάθε σκυλάκι διαμορφώνει τον δικό του χαρακτήρα με την βοήθεια την δικιά μας (είτε καλός είτε κακός).Πάντως είναι πολύ καλή επιλογή και θα σας ανταμοίψει ψυχικά και εσάς σαν ενήλικους αλλά κυρίως τα παιδια σου.

Με καλυψες σε πάρα πολλά. Κυρίως με ενδιαφέρει η αποψη οσων έχουν ή ειχαν λαμπραντορ ή εστω εχουν άποψη μεσω τρίτων
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02314 seconds with 11 queries