Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 13-07-12, 12:14
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

φιλε μου το λαμπ γενικα ειναι ενας σκυλος συντροφιας και καμια φορα εργασιας αυτο σημαινει οτι δεν μπορει αφαινως να ειναι κλησμενος καπου και αφετερου σαν σκυλος συντοφιας τα παει καλα με ολους μιας και δυσκολα θα βρεις σκυλο αυτης της κατηγοριας με πολυ κυριαρχηκο χαρακτηρα ωστε να εχεις προβλημα.γενικα σε οτι επαφες ειχα με λαμπ ηταν ολες θετικες.η δικη μου συμβουλη ειναι να σκεφτεις δυο φορες προτου επιλεξεις σκυλο,και εξηγουμε,ενα μεγαλο σκλυλι εχει μεγαλες απαιτησεις σε τροφη καλης ποιοτητας,τουλαχιστων 1 1/2 ωρα ασκησει την ημερα και δικο του χωρο.θα πρεπει λοιπον να φροντησεις τα επομενα δεκα με δωδεκα χρονια που ζει η ρατσα αυτα τα πραματα να τα καλυψεις.θα πρεπει να ξερεις οτι παντα θα χεις χρονο για την βολτα του για να κανει την αναγκη του ακομα και εαν εισαι κουρασμενος εαν εχεις δουλει η εαν βρεχει το ιδιο ισχυει και για την τροφη του ανεξαρτητος οικονομικης καταστασης πρεπει να του παρεχει μια τροφη καλης ποιοτητας και φυσηκα δεν εννοω φρισκεις.αυτα ζηταει ο σκυλος σου φιλε μου για να ειναι υγιεις να μην σου κανει ζημιες και να τον χαιρεσε και εσυ και αυτος εσενα.

υγ.ετοιμασου τον χειμωνα για τριχες στα χαλια.
υγ2.συγνωμη για το μεγαλο ποστ.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από cogarg Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ένστικτο φύλαξης στα περισότερα labrador απλά δεν υπάρχει...μπορεί να γαβγίσει όταν ο 'κλεφτης' είναι στην άλλη μεριά της πόρτας και να τον ξεσκίσει....στο γλύψιμο μόλις μπει μέσα

Ειδικά όσο είναι κουτάβι, δεν είναι καλό να το αφήνεις μόνο του πολλές ώρες...σιγά σιγά μπορεί να το μάθει όσο μεγαλώνει αλλά γενικά είναι σκυλιά που θέλουν παρέα.

Είμαι της άποψης ότι ο σκύλος πρέπει να ζει μέσα στο σπίτι και όχι σε 'σπιτάκι στην αυλή' - τα σκυλιά είναι αγελαία ζώα και έχουν ανάγκη να βρίσκονται μαζί με την 'αγέλη' τους.
φιλε μου ολοι οι σκυλοι μπορουν να ναι και φυλακες και φιλοι.απλα αλλοι το χουν μεσα τους και το βγαζουν ποιο ευκολα απο αλους.ελα να πιουμε καφε σε ενα φιλο με δυο τσιουαουα και εαν μπεις μεσα οτι θες και με στοιχημα να κανεις οτι θες..... τα λαμπ που εχουν οι τυφλοι ναμιζεις οτι δεν κανουν και προστασια ατομου?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maxmike : 13-07-12 στις 12:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01742 seconds with 11 queries