Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 22-06-12, 17:17
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

STRESS COAT της ΑΡΙ, κι εγω αυτο χρησιμοποιω, και το θεωρω πολυ καλο με βαση ολα αυτα που γραφει (δυστυχως δε μπορω να αξιολογισω με αλλο τροπο) αλλα για νεοστημενα ενυδρεια, και ειδικα οταν υπαρχουν προβληματα προτιμοτερο ειναι το prime της seachem.
H γνωμη μου ειναι να τον μεταφερεις σημερα αλλα με πολυ καλη προσαρμογη. Αν μπορεις κανε προσαρμογη κανα διωρο αδειαζοντας ενα ενα μικρο ποτηρακι νερο της γυαλας και βαζοντας απο το ενυδρειο ανα δεκα - δεκαπεντε λεπτα η και παραπανω, και μετα μπλουμ στο νεο και πιο ευρυχωρο του σπιτι.
Σχετικα με τις αλλαγες, αφου μπολιασεις ενα 30% την εβδομαδα ειναι μια χαρα, αλλα πριν η γνωμη μου ειναι καθημερινα ενα 20% πολυ αργα (με λαστιχακι αεραντλιας αν σου ειναι ευκολο)
Τα πιο σημαντικα στην παρουσα φαση ειναι να βρεις μπολι (και φυσικα οχι απο pet shop, τελευταια ακουστηκαν κατι τετοιες περιπτωσεις) και να βαλεις πολλα φυτα. Οσο περισσοτερα μπορεις γρηγορης αναπτυξης. Βρες τα φθηνοτερα και γεμισε το.
Αν βαλεις και κερατοφυλο, καντο κομματια ωστε να αναπτυσονται πολλα κομματια ταυτοχρονα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01396 seconds with 10 queries