Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 20-06-12, 11:06
Το avatar του χρήστη nazgul
nazgul Ο χρήστης nazgul δεν είναι συνδεδεμένος
Pufferator
 
Εγγραφή: 27-07-2011
Περιοχή: Άνω Πόλη, Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 6.123
Προεπιλογή

Η γνωμη μου ειναι (περιμενε και τους εμπειροτερους), οτι εφοσον θελεις φυτεμενο, σε ενδιαφερει σιγουρα ο καλος φωτισμος, για να μη χρειαστει να τρυπας καπακια και να αλλαζεις οοοολο το φωτισμο, οπως εκανα εγω προσφατα.

Αυτο που μου τραβηξε το ενδιαφερον γι'αυτο, ειναι το τελευταιο, που εχει δυο 24αρες Τ5, οι οποιες ειναι οτι πρεπει για φυτεμενο. Στα αλλα θα πρεπει να προσθεσεις λαμπες και να αλλαξεις ολο το συστημα, γιατι με τον καιρο θα δεις οτι δεν ειναι επαρκης ο φωτισμος.

Το επισης σημαντικο ειναι η φιλτρανση και σε αυτο βλεπω ενα biobox 2 (υποθετω το γνωστο της aquatlantis).Εξωτερικο φιλτρο, βεβαια, δεν ειναι, αλλα το μοντελο mini biobox 2 χρησιμοποιω εδω και ενα χρονο στο δικο μου εξηνταρι, χωρις κανενα απολυτως προβλημα. Θα αντικατασταθει με εξωτερικο, ομως, στα κοντα για καλυτερο αποτελεσμα....

Βεβαια, να ξερεις οτι με τον καιρο και οσο "κολλας" στο χομπυ, θα θελεις να εξελιξεις το συστημα σου σε πολλους τομεις και θα σε συμβουλευα να κανεις την οσο πιο "πλουσια" επιλογη σε εξοπλισμο, εστω κι ας ειναι το πρωτο σου. Δεν θα το μετανοιωσεις, οταν δεις οτι δεν πρεπει να αλλαξεις σχεδον τα παντα μετα απο λιγο καιρο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01897 seconds with 11 queries