Θέμα: Απορίες....
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 14-06-12, 14:54
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Δε θα γίνει πλυντήριο?
Όσο για το αξονάκι, 3 μαγαζιά με ενυδρειακά πήγα και τζίφος... Τίποτα... Δεν έχω σκοπό να το πετάξω, θα το βρώ το αξονάκι και βλέπουμε σε τι χρήση θα το βάλω και αυτό το φίλτρο... Μπορεί να μου τη βαρέσει να φτιάξω ένα Customακι και βλέπουμε... Για ανεμιστήρες κανόνισα... Παραγγελία από Θεσσαλονίκη αναμένεται σε 4 ημέρες το πολύ... Δεν ξέρω μόνο αν υπερέβαλα... Παράγγειλα αυτό για το μεγάλο και αυτά για τα δύο μικρά ενυδρεία... Μάλλον με χρονοδιακόπτη θα τα βάλω μαζί με τα φώτα γιατί φέτος το βλέπω πολύ ζεστό το καλοκαίρι.... Η απορία μου είναι μηχανικό ή ηλεκτρονικό.... Κλίνω προς τον ηλεκτρονικό που δεν έχει και θέμα με τις διακοπές ρεύματος αλλά δεν ξέρω ποιο μοντέλο θεωρείται αξιόπιστο και στο φόρουμ που διάβασα πιο πολύ μπερδεύτηκα παρά κατέληξα... Ξέρεις κάποιο αξιόπιστο? Για αυτοματισμό τύπου ελεγκτή φοβάμαι να εμπλακώ αφενός γιατί με το ηλεκτρικό ρεύμα δεν είμαστε καλοί φίλοι , αφετέρου γιατί με μικρά παιδιά στο σπίτι δε θέλω να έχω πολλά καλώδια να κρέμονται...
Τώρα φοβάμαι το θέμα της εξάτμισης αν τυχόν λείψω για καμιά εξαριά μερες που λέω για το καλοκαίρι... Δεν ξέρω τι θα κάνω. Τείνω προς το να δώσω κλειδιά σε ένα φίλο να έρχεται από Κερατσίνι στου Ζωγράφου να ξαναγεμίζει.... Δεν του το έχω πει ακόμα γιατί μάλλον θα με βρίσει...
Άλλο ένα θέμα που με απασχολεί είναι το PH... Πήρα τύρφη (της SERA) αλλά μετά που έκατσα και διάβασα εδώ μέσα , θόλωσε το μυαλό μου με τις αναλογίες και τις αλλαγές και φοβάμαι μην το κάνω ξύδι το νερό και τελικά αντί για ενυδρείο αποκτήσω το μεγαλύτερο βάζο με τουρσάκια ψάρια στον κόσμο... Την έχω για την ώρα στο ντουλάπι... Δε θέλω να το ρίξω πολύ , αν πάει στο 7,2 από 7,4~5 που είναι θα είμαι μια χαρά... Απλά να έχω τα ψαράκια μου στο όσο το δυνατόν ιδανικό περιβάλλον... Όλα μου τα ψάρια είδα πως το 7 με 7,3 το έχουν μέσα στο margin που δίνεται...


ΦΦΦΦΦΦ! Μπέρδεμα αυτό το χόμπυ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01628 seconds with 11 queries