Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 22-05-12, 17:18
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Manuel Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τελικά πέθαναν κι οι δυό. Ελπίζω να μην είναι κάποια ασθένεια και απλά να ήταν τα λίγα λίτρα και το στρες.

Τί άλλα βενθονικά ψάρια μπορώ να βάλω εκτός από κοριντορας; Νομίζω χρειάζεται να έχω ψάρια στο βυθό.

Οι αρλεκίνοι μου είπε ο πετσοπάς ότι ταιριάζουν, είναι μικρά κοπαδόψαρα και δεν έχουν θέμα. Ήθελα και νεον αλλα μου είπε καλύτερα όχι. Γιατί δε ταιριάζουν αλήθεια;
Eγω θα ελπιζα να ηταν αλλος ο λογος που θα εχανα ψαρια και που δεν θα μπορουσα να κανω κατι για αυτο, και οχι τα λιγα λιτρα που θα μπορουσα να το αποτρεψω.

Δεν ειναι αναγκη να υπαρχουν ψαρια παντου.
Μπορει να μπουν amano γαριδες, καποιο aplesnail.

Συγνωμη αλλα την κλασικη δικαιολογια "μου το ειπε ο πετσοπας" θα χρησιμοποιουμε ακομα?
Εισαι μελος του φορουμ εδω κι ενα χρονο σχεδον.
Δεν τα εχεις ξαναδιαβασει αυτα?
Επιτελους καποτε πρεπει να σταματησει αυτο.
Ή θα κανουνε οτι μας λενε οι πετσοπαδες και μετα θα τρεχουμε σε αυτους να μας λυσουν τα προβληματα, ή θα διαβαζουμε μονοι μας τις αναγκες των ψαριων που θελουμε να βαλουμε στο ενυδρειο μας ΠΡΙΝ τα βαλουμε.

Συμβατοτητα σε παραμετρους νερου (pH GH θερμοκρασια), συμβατοτητα σε κοινη ειρηνικη διαβιωση, συμβατοτητα στο στησιμο ενυδρειου ως προς την διακοσμηση, ροη νερου, διατροφη, φωτισμο, ειναι πραγμτα που μελεταμε πριν την αγορα ενος ψαριου.
-------------------------
Συγνωμη για την "εκρηξη" αλλα εχασα προσωρινα την υπομονη μου.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 22-05-12 στις 17:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01383 seconds with 11 queries