Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 20-05-12, 00:40
orbion Ο χρήστης orbion δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2012
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 53
Προεπιλογή

το έστρωσα με 3 μεγάλα χρυσόψαρα που είχα σε άλλο ενυδρείο και ένα pleco δυστυχώς από "δικα μου" λάθη τα 2 πεθάνανε έμεινε το ένα θα σα δείξω photo αύριο ειναι τερααααςςςς το έχω 2 χρονια μαζί με τον pleco και αυτος δεν παει πισω τερατακια xD

έκανα αλλαγές νερού όταν το έστρωνα και ξεσκίστηκε το ενυδρείο.. (απειρία)

έκανε 2 μήνες να στρωθεί με μπόλι και τα λοιπά..



co2 με μαγια και ζάχαρη και "διαχυτιρα" από το ph και το kh είμαι μέσα στις τιμές co2 από τον πινακα

όσο για το co2 και το excel (το excel το βάζω εδώ και 2 εβδομάδες κάθε 2 ημερες 1,5 ml παλαιότερα έβαζα flouris με αυτό βγήκε η bba)

αναφερόμουν στον spotted hillstream loach που θέλει χαμηλότερη θερμοκρασία και πολύ καλή οξυγόνωση


αλλαγή νερού κάνω κάθε κυριακή και σκούπα

αλλάζω 35 λίτρα κάθε φορα που τα έχω προετοιμάσει σε δοχείο με μια αεραντλία 24 ώρες

τα υγρά είναι sera τα stik jbl όπου και να κάνω test είτε να πάω νερό σε pet είτε stick είτε σταγόνες πάντα τα ίδια αποτελέσματα περνώ εξακριβωμένο..


για το ξύλο που έπεφτε "ευθύνεται" το gappy 100% (το εδωσα)
το ότι δεν έχει πλάτη το ενυδρείο γιατί το βλέπω και από τις 2 μεριές,και ο pleco ο mini που μας κάνει τα δικά του κατά καιρούς.


μια ερώτηση στα demasoni θα βάλω 1 vallisneria μήπως θέλουν και αεραντλία? η να σηκώσω λίγο την αντλία?εκτος νερού έχει στόμιο ειδικό για αυτόν το σκοπό
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01505 seconds with 11 queries