Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 19-05-12, 12:48
kostas78 Ο χρήστης kostas78 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-03-2011
Περιοχή: αρτεμιδα
Μηνύματα: 510
Προεπιλογή

ευχαριστω για τη βοηθεια και τις συμβουλες.παντως το προβλημα συνεχιζει.και εξηγουμε.εχω δωσει κατωτερη 26 και οταν εβαλα το αισθητηριο στο ποτηρι με το κρυο νερο και κατεβηκε αρκετα η θρμοκρασια, εκανε κλακ,αναψε το θερμαντηρα(ειναι τερμα ανοιχτος μεχρι να τον ρυθμισω σωστα),αλλα αμεσως μετα βαζοντας το αισθητηριο στο ενυδρειο και ανεβαινοντας η θερμοκρασια καπου στους 25.5 τον εκλεισε ενω του εχω δωσει κατωτερη 26 με αποκλιση 0,1.δεν επρεπε να τον κλεισει στους 26,1?
επισης,στην δευτερη εξοδο που ειναι οι ανεμιστηρες ανα πασα στιγμη αν μεταβαλω την ανωτερη θερμοκρασια ανοιγουν αμεσως οι ανεμιστηρες και κλεινουν παλι αμεσως αν την ρυθμισω πιο κατω απο την θερμοκρασια του ενυδρειου
στην πρωτη δεν γινεται αυτο δηλ. εστω οτι εχει το ενυδρειο 25,5 και ρυθμισω την SP1 25 δεν θα ανοιξει το θερμαντηρα.αν συνδεσω το θερμαντηρα στη SP2 δουλευει αμμεσα οπως ειπα πιο πανω με τους ανεμιστηρες.
και αυτες τις μερες που εκανε κρυο και επεσε η θερμοκρασια του ενυδρειου στους 25.5 παλι δεν τον ενεργοποιησε ενω ειχα κατωτερη 26.
φαινεται να δουλευει μονο στην πολυ αποτομη και χαμηλη θερμοκρασια και παλι τον κλεινει πιο πριν απο την προκαθορισμενη κατωτερη.
μπλεξιμο με αλλα λογια μιας και αν τον παω στην εψεμ θα μου πουν οτι δουλευει οποτε τι κανω?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries