Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 09-05-12, 12:35
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

Τις πληροφορίες για τις άλγες τις είχα ήδη διαβάσει, απλά ξέρετε και εσείς πως εκτός απο τα βασικά άρθρα, υπάρχουν 1002 επιπλέον πληροφορίες για το κάθε θέμα και τελικά ο αρχάριος κάποιοι στιγμή μπερδεύεται

Η αληθεια είναι πως θα προσπαθησω να παρω μεγαλυτερο ενυδρειο και φυσικα να το τοποθετήσω σε διαφορετικη θέση
Το 30λιτρο μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο ως βοηθητικό ενυδρειο

Νομίζω πως έμαθα αρκετά από τα προηγούμενα λάθη μου - διόρθωσα αρκετά, το ενυδρείο έτσι οπως είναι στημένο τώρα πάει αρκετά καλά, αλλα ξέρετε καλύτερα απ μένα πως ισχύει ότι : Οσο μεγαλύτερο είναι το ενυδρείο, τόσο μικρότερα είναι τα προβλήματα (χωρίς φυσικά αυτό να είναι απόλυτο!)

Και πάλι ευχαριστώ
Υπαρχουν 1002 πληροφοριες γιατι εκ των πραγματων υπαρχουν 1002 διαφορετικες περιπτωσεις ενυδρειων που μπορει να συμβαινουν στο καθενα λιγα, αρκετα ή πολλα απα αυτα που περιγραφουν οι πληροφοριες.
Δεν γινεται αλλιως να μαθεις, τι ακριβως γινεται στο δικο σου ενυδρειο, αν δεν διαβασεις και τις 1002 πληροφοριες
Καθε μια πληροφορια που διαβαζεις, αν τυχαινει να συμβαινει στο δικο σου ενυδρειο, την καταλαβαινεις και πιο καλα.
Αν ειναι πληροφορια για "κακο" συμβαν, καλο θα ηταν να την ειχες διαβασει πριν συμβει

Εμαθες τουλαχιστον στην πραξη, τα βασικα που γραφουμε συνεχως, και πολλοι αρχαριοι δεν καταλαβαινουν.
α) "Οσο μεγαλύτερο είναι το ενυδρείο, τόσο μικρότερα είναι τα προβλήματα" (απλα α) ειναι λιγο μεγαλυτερα τα εξοδα -αν και σε αυτο παιζει παλι ρολο η εμπειρια και η πληροφορηση, πχ το πρωτο μου ενυδρειο 50 λιτρα κοστισε σχεδον οσο το δευτερο 180αρι- και β) λιγο μεγαλυτερη η συντηρηση - αν και σε αυτο παιζει παλι ρολο η εμπειρια και η πληροφορηση, πχ πολυ περισσοτερο με κουραζε το 50αρι, παρα τωρα τα 800 λιτρα συνολικα που συντηρω σε τρια διαφορετικα ενυδρεια - μιλαμε για πολυ περισσοτερο)
β) "τιποτα δεν ειναι απολυτο" (εχω δει τρια "ιδια" ενυδρεια στον ιδιο χωρο να συμπεριφερονται απο πολυ εως λιγο διαφορετικα)
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01620 seconds with 11 queries