Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 13-04-12, 13:59
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή

ευχαριστω Σπυρο. τελικα πηρα Pterophyllum Scalare "Zebra" από τι ιδιο μαγαζι που ειχε βγαλει τοτε την προπαραγγελια που μου ειχες πει. Στην αρχη ειχα παραγγειλει Sp. Rio Nanay αλλα τελικα δεν ηρθαν απο τον εκτροφεα. Ετσι κι αλλιως σκεφτομουν τα σκαλαρια τα ζεμπρα απο πριν, δεν ηθελα να χαλασω και πολλα, οποτε τα πηρα. 5.7€ το ενα. τα nanay εκτος προπαραγγελιας τα εβρισκα 15-16. 8 σκαλαρκια εβαλα.
με δοσομετρικο κουβα σκεφτομουν να την κανω τη δουλεια και πηχακι ξυλινο πανω στο οποιο θα σημειωνα τα λιτρα. οχι απ'εξω απ'το βαρελι, εχω το κλασσικο το σκουρο καφε ας πουμε.
ασχετο, με την αντλια την aquabee που εχω υπαρχει ενα θεμα παντως...δεν ξεκιναει ευκολα...μερικες φορες και καθολου...νομιζω λεει θελει priming...και πως το κανεις??
εχεις ενα δικιο για το 5%. αλλα ελεγα να το παω σιγα σιγα γιατι καπου ειχες γραψει οτι οσο ειναι μικρα τα ψαρια χρειαζονται τα αλατα για την αναπτυξη του σκελετου τους...
καλος ο τροπος που λες με τις μικρες εβδομαδιαιες αλλαγες με μονο ΑΟ. ή αυτό θα κανω ή με 30% ΑΟ στο νερο αλλαγης εβδομαδιαια.
εκει που λες "60-40% ΑΟ-βρυση" το εννοεις με αυτη τη σειρα ε? οχι αναποδα. περισσοτερο νερο ΑΟ...?
πολυ ωραια τα σκαλαρακια παντως...μ'εχουν κερδισει με τη συμπεριφορα τους ηδη...
ταϊζω και τρωνε αβερτα! και απ'τον βυθο, δεν αφηνουν τιποτα!
κερναω καφεδακι να τα δεις κι απο κοντα!
θα το παρουσιασω κιολας καποια στιγμουλα το ενυδρειο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01458 seconds with 11 queries