Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 31-03-12, 10:40
Μαριλενα Ο χρήστης Μαριλενα δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλους σας.Τα πουλάκια έχουν φτέρωμα μπόλικο και σε μέγεθος είναι τα μισά από τα ενήλικα.Το σημείο που τα βρήκα είναι πολύ κοντα από το σπίτι μου και υπήρχαν δύο κότσυφες που όλο φώναζαν, ο ένας πάνω στα καλώδια και ο άλλος κάτω στο χώμα.Τα μικρά όμως δεν πετούσαν, άλλο ήταν πακτωμένο στη σκιά και τ'άλλα πηδούσαν πρός ένα υπόγειο γκαραζ.Είδα γάτες που παραμόνευαν και έτσι δεν το ρίσκαρα να τα παρατηρήσω. Ήταν και 10 το βράδυ, οι γάτες κυνηγούν το βράδυ.Το ένα είναι μεγαλούτσικο και γεμάτο ενέργεια.Όλο πηδάει και φωνάζει.Χρειάστηκε να βρώ μεγαλύτερη κούτα εξ'αιτίας του γιατι έβγαινε έξω από το καφάσι, που τα έβαλα αρχικα.Τα άλλα μου άνοιγαν το στόμα το πρωί όταν έβαλα το δάχτυλο κοντά με λίγο ζαχαρόνερο.Στις 6 το πρωί τα έβγαλα στο μπαλκόνι, μες την κούτα, και μετά από 20 λεπτά ήρθαν 2 κότσυφες, και από εκείνη την ώρα τα ταϊζουν. Στην κούτα έχω μέσα μόνο μια καλή στρώση από εφημερίδες και ένα ρηχό πιατάκι με ζαχαρόνερο. Για να τα αφήσω στο μπαλκόνι το βράδυ και να μην τα βάλω στο σπίτι, πρέπει να τους βάλω και τίποτα άλλο μέσα ή αν είναι θα το φτιάξουν οι γονείς;Και Dimitris77, λέω να μην επικοινωνήσω με το wild-anima μιας και οι γονείς υπάρχουν.Αν δεν έρχονταν να τα τα'ισουν, τοτε θα έπαιρνα τηλ. Ε;τι λες;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01311 seconds with 11 queries