Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 21-12-04, 17:50
Fighter Ο χρήστης Fighter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Περιοχή: Πειραιας/Κορυδαλλος
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή

Tελικα πηρα σημερα ενα φαρμακο για το ick...το costapur της sera....το οποιο στο κουτι...εχει μια φωτογραφια ενος ψαριου προσβλημενου με ick...το δικο μου ψαρακι ομως δεν ειναι σε τετοια κατασταση...και νομιζω πως εχει λιγοτερες κουκιδες απο χθες και προχθες...χωρις να εχω ριξει τιποτα στο νερο...πως γινεται αυτο...?
Ο πωλητης παντως μου ειπε...πως αφοτ εχει ασπρες κουκιδες ειναι ick και δεν εχει σημασια ποσες κουκιδες εχει...πρεπει να ριξω το φαρμακο μου ειπε γιατι αν επεκταθουν οι κουκιδες στα βραγχια θα το χασω το ψαρι...
Ολα αυτα ισχυουν...?να το ριξω σημερα το φαρμακο...?

Επισης τον ρωτησα για το πως θα αποβαλλω το φαρμακο απο το ενυδρειο μετα τη θεραπεια...και μου ειπε...πως δεν υπαρχει λογος να το αποβαλλω...(επειδη ειναι πρασινο λεει...τωρα τι πρασινο δεν καταλαβα καλα)...
Και επισης μου ειπε αν εχω ενεργο ανθρακα στο φιλτρο μου να τον αφαιρεσω....

Παντως οι οδηγιες της συσκευασιας λενε μετα την θεραπεια να προσθεσω ανθρακα στο φιλτρο...η να κανω μερικη αλλαγη νερου...

Ρωταω αν μπορω να περιμενω για την θεραπεια...για να μην πεσουν πολλες μαζεμενες ουσιες στο ενυδρειο...(η μηπως δεν υπαρχει προβλημα...?)
Επειδη σημερα θα ριξω αντιχλωριο μετα την αλλαγη νερου που θα κανω...θα ριξω sera nitrivec...και θα ριξω και λιπασμα τετρα florpride...
Μηπως να καθυστερησω το φαρμακο...?
__________________
Η παρατηρηση του ενυδρειου αποβαλλει το αγχος και μειωνει την αρτηριακη πιεση...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01486 seconds with 11 queries