Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 15-03-12, 09:13
Το avatar του χρήστη georot1981
georot1981 Ο χρήστης georot1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-07-2009
Περιοχή: ΓΑΛΑΤΣΙ
Μηνύματα: 352
Προεπιλογή

ελαχιστη σιλικονη εβαλα..ισα ισα στις ενωσεις ενυδρειου με τις κοντρες..το εκανα απλα για μεγαλυτερη ασφαλεια μιας και ειμαι παθων..οσο για το πλυσιμο δε μπορω να το κανω με νερο ενυδρειου μιας και δεν υπαρχει..το φιλτρο αυτη τη στιγμη λειτουργει σε ενα καδο 60λιτρο..
-------------------------
καλημερα σε ολους...λοιπον χτες παρελαβα τη βαση..πραγματικα εγινε πολυ καλη δουλεια και δε φαινεται πουθενα ο κοιλοδοκος που χρησιμοποιηθηκε...χτες επισης ανοιξα το 2080..εβγαλα το νερο που ηταν μεσα και ηταν απιστευτα βρωμικο...αλλαξα υαλοβαμβακες καθαρισα το μπλε σφουγγαρι και απομακρυνα απο το κατω μερος του φιλτρου τα περριτωματα...πιστευω δε τιθεται θεμα απομακρυνησς της βιολογιας μιας και τα υλικα ολα μεσα ηταν φουλ βιολογια(βρωμια)..με τη σειρα απο κατω προς τα πανω ειχαμε τα εξης..κατω κατω το παιδι που μου το εδωσε ηταν γεματο με τα μαυρα πλαστικα κυλινδρακια(πιστευω να καταλαβατε τι λεω) μετα ειχε το κεραμεικο(μπιλακια και μακαρονακι)με υαλοβαμβακα πανω απο αυτο και πανω πανω ειχε το μπλε σφουγγαρι..καθαρισα οσο μπορουσα και τα λαστιχα και το φιλτρο νομιζω ειναι σχεδον ετοιμο να μπει στο ενυδρειο...αυτο που ηθελα να σας ρωτησω ειναι τι να κανω με τα αλλα 2 φιλτρα..στο 2036 ελεγα να βαλω μονο μηχανικο και στο 2217 να ειναι κομπλε...μου προτεινετε κατι αλλο?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georot1981 : 15-03-12 στις 09:13 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01382 seconds with 10 queries