Θέμα: bba
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 05-03-12, 19:21
Kostis-Salonika Ο χρήστης Kostis-Salonika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-08-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 159
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από g3org3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστα νεα η bba δεχτηκε μεγαλο πληγμα περιοριστηκε και αρχισε να ασπριζει με excel, επελεξα την μεθοδο σε ολο το ενυδρειο ετσι ριχνω καθε μερα διπλασια καποιες φορες και τριπλασια ποσοτητα απο την προτεινομενη, μονο καποια σαλιγκαρια απεβιωσαν, αναρωτιεμαι ως ποτε να ριχνω excel και ποτε να αρχισω τα λιπασματα καθως και την αυξηση του φωτισμου (τωρα χρησιμοποιω 60watt απο 100) για 8 ωρες
-------------------------
μπορειτε να με βοηθησετε λιγο ρε παιδια απο τοτε που αρχισα με φυτεμενο ασχολουμαι ολο με αλγες και αρρωστιες
βαζω λοιπον τις φωτο να μου πειτε αν θεωρειτε αρκετη φυτομαζα αυτη για να αναψω και την 3η λαμπα.
Τα stem τα εχω κλαδεψει η μια η δυο φορες δεν θυμαμαι (στο 3ο κλαδεμα θα αρχισω την γλυπτικη) αλλα οτι εχει μεγαλωσει μεχρις στιγμης ειναι με 2 λαμπες και αρα πιο χοντροκομμενα, ενταξει δεν ειναι πολυ απαιτητικα εκτος απο την ludwigia arcuata ενα κοκκινο που δεν ξερω ονομα, ακομη δεν φαινονται πανε πολυ αργα, την blyxa και την green rotala που εβαλα προσφατα παρολο που παει σφαιρα αλλιως θα μεγαλωσει με 100w
οχι πολυ για 2,3 ωρες το μεσημερι σκεφτομαι να την αναβω, ε να ριχνω και κανα flourish και καλιο μια φορα την εβδομαδα, σιδηρο το φοβαμαι εχει γινει και η εξης πατεντα ολα τα ξυλα που βλεπετε δεν ειναι εκ του φυσικου ειναι ολα κομμενα απο αλλες ριζες και τα εχω συναρμολογησει με συνδετηρες και καρφια τα οποια ομως σκουριαζουν!


Σκουριάζουν;
Μου ακούγεται πολύ απειλητικό για τα ψαράκια σου.
Δεν ξέρω, ας μιλήσουν οι εμπειρότεροι, αλλά νομίζω ότι θα έπρεπε να έχεις αποφύγει σιδερένια αντικείμενα στο νεράκι σου...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01935 seconds with 11 queries