Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 04-03-12, 18:23
Kostis-Salonika Ο χρήστης Kostis-Salonika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-08-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 159
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι το seachem ειναι απο τα καλυτερα υποστρωματα(δεν τελιωνει η δρασει τους ποτε εχει την ιδιοτιτα να αποροφα το λιπασμα και να εχει υποθεμα για καποια αλλη στιγμη) το εχω και εγω αλλα αμα ηθελα κατι σε πιο ψιλο το τετρα δεν ειναι σαν υποστρωμα μπορεις να το βαλεις απο κατω και πανω οτι θελεις...
καλο θα ηταν να γραψεις πος ακριβως θα βαλεις στο ενιδριο(φυτα, ψαρια αμα θαεχεις μπουκαλα η καποιο αλλο τροπο για διοξειδιο,απο θα εχεις εξτρα λιπασματα ποσο φως ποσα λιτρα ειναι το ενιδριο και οτι αλλο σκεφτεσαι να κανεις)...
180 καθαρά λίτρα, μαλακό νερό από ΑΟ και από ψάρια Cardinal αρχικά και Corys αργότερα όταν στρώσει και ο βυθός.
Από CO2, μπουκάλα με ηλεκτρομαγνητική και ΡΗ κοντρόλερ υπάρχει ήδη.
Φυτά μέτριων απαιτήσεων για αρχή αφού από φωτισμό έχω μόλις 2 arcadia Τ8, νομίζω 36 watt για αρχή. Λίγο αργότερα θα ενισχυθούν και αυτές.
Yγρά λιπάσματα έχω για αρχή flourish, Potassium και Ιron της Seachem και ψάχνω, όπως προείπα, την επιλογή του υποστρώματος το οποίο αν είναι δυνατόν να είναι όσο πιο λεπτόκοκκο γίνεται, για να γουστάρουν και τα Corydoras
Aν το έχει δοκιμάσει κάποιος αυτό που αναφέρω πιο πάνω να μας πει και εντυπώσεις, θα βοηθούσε πολύ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01529 seconds with 10 queries