Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #59  
Παλιά 23-02-12, 23:03
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
σκεψου πως περνανε πολλα αδεσποτα η ακομα και ζωα που εχουν σπιτι αλλα κακους ιδιοκτητες...

ειμαι σιγουρος απτην αντιδραση σου οτι ο γατος σου εζησε πολυ ομορφη ζωη φιλε μου!σου ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα και να βρεις τον επομενο φιλο σου
Nα εισαι καλα φιλε μου, και εσυ με το καλο να τακτοποιηθεις στον νεο τοπο διαμονης σου, και να μας θυμασαι στις ενυδρειακες αναζητησεις σου.

Αυτος ο γατουλης ηταν σαν σκυλος...
Στεκοταν απεναντι και με "εκοβε", και μολις τον κοιταζα και του φωναζα "ελα βρε" ετρεχε και πηδουσε επανω μου αρχιζοντας το χουρχουρητο, και οταν τον χαιδευα στην κοιλια που του αρεσε, με εγλειφε για να με ευχαριστησει...
Μιλαγαμε, του μιλαγα και απαντουσε.
Οτι ηθελε πηγαινε μπροστα "στο αντικειμενο του ποθου του", νιαουριζε και με κοιταζε.
Περυσι το καλοκαιρι που μου το εσκασε, (λιγο πριν του κανω στειρωση) μου γυρισε με ματωμενη την μυτη, και με βγαλμενο το ποδι απο το ισχυο.
Περασαμε το καλοκαιρι παρεουλα, κανοντας του baby sitting για να αναρρωσει ο τυπακος απο την εγχειριση, και εγω απο τα 1500 συνολικα ευρω.
Δεν πηγα πουθενα για να μην εχουμε επιπλοκες.
Ατυχο ζωο...
Το αγαπουσα οπως θα αγαπουσα το παιδι μου, οπως και καθε ζωο που ειχα.
Το ιδιο ειχα κανει με εναν σκυλακο που ειχα πριν πολλα χρονια.
Ειχε καρκινο στα γεννητικα οργανα.
Του εκανα την πρωτη εγχειριση, και καθομουν (καλοκαιρι παλι) να τον δροσιζω μεχρι να συνελθει απο την ναρκωση, και για να μην κοψει τα ραμματα.
Δυστυχως σε εναμισυ χρονο ειχε κανει μετασταση σε ολη την κοιλια του, και το ζωο βογγουσε.
Αναγκαστηκα να του κανω ευθανασια, γιατι δεν γινοταν τιποτε αλλο (τοτε).
Ποτε δεν θα ξεχασω οταν σηκωσε για τελευταια φορα το κεφαλι του, με κοιταξε βγαζοντας ενα λυγμο, και...

Ειναι αθωες ψυχουλες που ζητουν πολυ λιγα πραγματα, και μας δινουν και την ψυχη τους...

Παιδια σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για τα λογια συμπαραστασης σας.
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01625 seconds with 10 queries